Головна » Загадкові плитки, що з'являються по всьому Західній півкулі » Загадкові плитки, що з'являються по всьому Західній півкулі

  Загадкові плитки, що з'являються по всьому Західній півкулі

  Плитки Тойнбі мають приблизно такий же розмір, як у автомобільних номерних знаків. За оцінками, з 1985 року на вулицях Західної півкулі їх з'явилося близько 450 штук. Вони бувають різнокольоровими або чорно-білими, з різними написами. Зазвичай вони настільки глибоко закарбувала в асфальт, що прибрати їх не так-то просто. Хто створив найпершу плитку - залишається загадкою, і невідомо, чи є нові плитки роботою його самого або його численних наслідувачів.

  Плитки вирізані з шматків лінолеуму, обклеєного з двох сторін шматками просмоленому паперу, покриті клеєм і наповнювачем для асфальтових тріщин. Якийсь час папір приховує плитки від очей, однак спека і проїжджаючі машини вмуровують їх на вулицю, після чого папір сходить.

  Повідомлення на плитках розрізняються, однак деякі загальні теми присутні в багатьох фрагментах. У багатьох з них згадується ім'я "Тойнбі", завдяки чому вони і отримали свою назву. Швидше за все, мається на увазі Арнольд Тойнбі - британський історик і урядовий консультант 20-го століття, в основному писав про закономірності підйому і падіння цивілізацій протягом всієї історії. Також він був дуже релігійним, що добре простежується в його роботах і теоріях.

  Фільм Стенлі Кубрика "2001: Космічна одіссея" і планета Юпітер теж часто згадуються, хоча не зовсім зрозуміло, чому - і як вони пов'язані з Арнольдом Тойнбі. Деякі проводять паралелі між основними темами фільму і робіт вченого, а також виділяють роль Юпітера в сюжеті "2001", хоча будь-яких конкретних або беззастережно прийнятих версій поки немає. Висувати чіткі припущення складно ще й тому, що роботи Тойнбі, також, як і фільм "2001", можна дуже широко інтерпретувати.

  Багато з плиток знаходяться в декількох годинах їзди від Філадельфії, особливо нові. Однак старих набагато більше. Їх знаходили в Пенсільванії, Нью-Джерсі, Огайо і на Середньому Заході. Також плитки виявлялися в Південній Америці. Вважається, що плитки Середнього Заходу і Південної Америки були зроблені одним і тим же людиною. Написи на південноамериканських плитках зроблені на іспанському. Кілька іспаномовних плиток з'явилися також і в США.

  Багато років люди намагалися зрозуміти не тільки те, що позначають плитки, але і хто ж за ними стоїть. І тоді вся ця історія стає ще більш дивною.

  Журналіст з Філадельфії, Кларк Делеон, зробив репортаж про місцевого жителя на ім'я Джеймс Мораско. За словами Делеон, він був членом підпільної організації під назвою Асоціація Меншини, метою якої було воскресити мерців Землі на Юпітері.

  Проблема в тому, що плитки, схожі на початкові, продовжували з'являтися і після його смерті. Крім того, і він, і його вдова стверджували, що нічого про це не знають і не мають ніякого відношення до таємничої Асоціації Меншини. Схоже, що конкретні докази їх зв'язку з Асоціацією або плитками повністю відсутні.

  Тепер вважається, що в різних місцях діють кілька різних майстрів-"плиточників", які роблять плитки в абсолютно різних стилях. Оригінали (і їх зміст) залишаються загадкою, і знайти переконливу розгадку з кожним роком стає все важче.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями - зроби репост!