Головна » Міста і країни » Загадкові мініатюрні гробики з Шотландії

  Загадкові мініатюрні гробики з Шотландії


  У Шотландії, в Единбурзі, є містечко на північному сході, зване Arthur's seat "Трон Артура". Називається воно так через те, що саме там, за припущеннями, "відбувалися" практично всі британські міфи.

  За однією з версій, тут був Камелот, Артур зі своїми лицарями, Мерлін і підступна Моргана. Славиться, в загальному, місце своєю чарівною і загадковістю. Роса, що випала там на 1-е травня, в 18-му столітті, згідно Роберту Фергюсону, володіла омолоджуючий ефект і дівчата з Единбурга щорічно відвідували ті місця ... .
  А за часів полювання на відьом, було відомо великим кол-вом "оних".

  У 1836 році, була випадково здійснена дивовижна і в якийсь момент лякає знахідка, яка нині зберігається в національному музеї Шотландії (national museum of Scotland).

  Першими цю новину повідомила газета London Times, від 20 липня, 1836:
  На початку липня 1836 року п'ятеро хлопчиків шукали нори кроликів в скелястих утвореннях, недалеко від Единбурга, відомого як трон Артура. І випадково натрапили, за каменями і листами шиферу на маленьку печеру, а в ній 17 мініатюрних труну з ляльками типу "вуду".

  Гробики невеликі, всього 9,5-10,5 см в довжину, 3 см в ширину і обсягом до 2 см з соснової деревини.

  Усередині труни, як годиться, маленькі ляльки чоловічків. Ретельно вирізані з дерева, одягнені в бавовняний одяг.
  Кожна лялька одягнена по-різному і за даними експертизи були вони виготовлені з невеликим проміжком часу, але все зроблено не раніше 1812-1820 рр.

  Розташовувалися гробики в 3 ряди по 8 трун, на нижньому стояли постарілі, потім більш нові, а на верхній, всього один - останній і, мабуть, зовсім свіжий.

  Далі за переказами, хлопчики віддали їх своєму класному вчителю, якого за іронією, знову ж звали Фергюсон, він репортерам, далі по руках дослідників і колекціонерів, і потім вже вони виявилися в музеї, і вціліло з них, всього на зразок 8 штук.

  Ніхто до цього дня не знає правди, але є 3 гіпотези:
  1.Естественно, Чаклунство, - обряд на смерть за допомогою ляльки. Вони не рідкість, легко можна знайти майже в будь-який черномагіческой книжці схожий рецепт.
  2. Теж чаклунство, але на життя. Мовляв, існував у шотландських моряків такий ритуал, щоб повернутися живими на сушу.
  3. Кримінальний. Передбачається, що це творчість, була справа рук 2-х серійних вбивць в ім'я анатомії - Берка і Хера (Burke and Hare). Їх схопили на 17-му вбивстві, а трун-то вже 17, але це дрібниця, власне. Припускають також, що не вони особисто робили "труни", а хтось, хто їх знав і вів рахунок, може, робив на заздалегідь намічену жертву.

  Їх називали Уест-портскімі вбивцями (West Port murders) - серія з 17 вбивств, скоєних з листопада 1827 по 31 жовтня 1828 в околицях вулиці Уест-Порт в ірландськими іммігрантами - Вільямом Берком (William Burke) і Вільямом Хером (William Hare).
  Берк і Хер продавали трупи своїх жертв в якості матеріалу для анатомічних досліджень відомому Единбурзькому лікаря Роберту Ноксу - засновнику Единбурзького медичного коледжу.
  Спосіб вбивства майбутніх трупів для науки, - удушення шляхом здавлювання грудної клітини жертви - спосіб цей одержав в англійській мові самостійну назву burking, від імені Берка.
  Обидва були повішені, а урядом був прийнятий новий закон, який, нарешті, дав добро на легальні способи отримання трупів для медичних досліджень.

  Серед передбачуваних спільників, які могли робити "гробики":
  - коханка Берка - Хелен Макдугал.
  - дружина Хера - Маргарет Лерд.
  Сумнівно ...?, Але головний протест проти цієї гіпотези полягає навіть не в цьому, а в свідоцтві, що з убитих Берком і Хером, було 12 жінок, а всі, хто в гробах - в чоловічому одязі.
  Багато, вважають це незначним фактом, тому як інших підозрілих смертей в цей період більше не спостерігалося ...