Головна » Міста і країни » Моторошні факти про Чорнобиль

  Моторошні факти про Чорнобиль


  У квітні 1986 року сталася найбільша катастрофа в історії сучасної енергетики - аварія на Чорнобильській АЕС. Навіть тепер, коли минуло майже 30 років, її наслідки все ще відчуваються.

  Після вибуху на Чорнобильській АЕС викид радіоактивного випромінювання був більше, ніж при бомбардуванні Хіросіми і Нагасакі разом узятих.

  Причини катастрофи - невдала конструкція реактора і погано навчений персонал. Це найстрашніша аварія, що сталася з вини людини.

  Після вибуху радіокатівное випромінювання вийшло далеко за межі СРСР. Воно стало однією з ключових проблем європейського охорони здоров'я. Вагітним жінкам рекомендувалося зробити аборт, так як ризик народити дітей з девіаціями був дуже високий.

  70% радіоактивного забруднення довелося на частку Білорусі, кордон з якою проходить всього в 10 км від місця подій.

  Щоб запобігти подальшому поширенню випромінювання, над блоком станції було зведено захисну споруду - саркофаг. Термін його служби - 30 років, після чого він втратить здатність блокувати радіацію.

  Неймовірно, але територія поблизу Чорнобиля виявилася дуже пріклекательна для різних тварин: кабанів, лосів, орлів. Для проживання людей, на думку вчених, ця область буде непридатна найближчі 20 000 років.

  При ліквідації аварії та її наслідків було задіяно 800 тис. Чоловік. Сьогодні 25 тис. З них мертві, а 70 тис. - інваліди. Чи не найпершими постраждалими стали пожежні, які прибули гасити пожежу, не знаючи про те, що саме сталося, і не маючи ніяких засобів захисту від радіації. Всі вони померли протягом кількох днів. Через високого рівня випромінювання тіла померлих поміщалися в свинцеві труни.

  Сьогодні в межах "зони відчуження" проживає близько 500 чоловік. Це, переважно, люди похилого віку, які можуть вибрати собі будь-яке житло в покинутому місті.

  При проведенні будь-яких робіт поблизу місця аварії безпечним для здоров'я вважається знаходження в "зоні відчуження" не більше двох тижнів.