Головна » Міста і країни » Знайомимося з Петергофом чудовий парк Петра I

  Знайомимося з Петергофом чудовий парк Петра I

  Петергоф - великий туристичний центр, розташований в 30 км на захід від Північної столиці. Комплекс був заснований в 1710 році. Сьогодні сюди регулярно приїжджають жителі міста і мандрівники. Дізнаємося, що цікавого таїть в собі колишня царська резиденція.

  досягнута мета

  Петро I мріяв створити парк, який би був краще європейського. Натхнення архітектори черпали в Версалі. Але в Петергофі, на відміну від французького прототипу, немає жодного насоса. Вода надходить з Ропшинских висот, з'єднаних з комплексом каналом.

  Труби XIX століття

  У комплексі до сих пір використовуються труби XIX століття. Побачити систему можна, купивши квиток на одну з популярних екскурсій.

  Ручна робота

  Всі фонтани парку так само, як і кілька століть тому, включаються вручну. Часто тут працюють династії майстрів: батько ставить на своє місце сина, передаючи йому незвичайний для нашого часу досвід і знання.

  урочистий запуск

  Знамениті фонтани включають в останній місяць весни. Сезон триває до жовтня. Щодня фонтани запускають під гімн Санкт-Петербурга і відключають на ніч.

  солідний вік

  Майже всі фонтани Петергофа відносяться до петровської епохи. Споруда найсучаснішого ( "Мармурові лави") датується XIX століттям.

  рекордсмени

  У Петергофі є свої рекордсмени, які більше всіх привертають увагу туристів. Наприклад, самий повноводний фонтан - "Піраміда", а найвищий - "Самсон".

  родзинка

  Головна родзинка парку - фонтани-вертушки. Це струменя води, які несподівано злітають з-під землі. Перша така "пастка" була створена за наказом Петра: імператор любив пожартувати над високопоставленими гостями. Сьогодні вертушки приводять у захват дітей і багатьох дорослих. У спекотну, а часто і в дощову погоду біля фонтану збирається черга з бажаючих з вигуками побігати під обстрілом струменів.

  Самсон

  Городок сильно постраждав під час Великої Вітчизняної війни. Великий палац практично зрівняли з землею. Були знищені багато справжні статуї, особливо сумна втрата Самсона, що розриває пащу лева. Статуя символізувала перемогу над шведами.

  У повоєнні роки Петергоф відновили: відкопали заховані під землю статуї, провели реставраційні роботи. Самсона відтворили по фотографіях і архівними даними. Статуя була повернута на законне місце в 1947 році, ставши символом перемоги не тільки над шведами, а й над німецькими загарбниками.

  А ви бували в Петергофі? Поділіться статтею з друзями - зробіть репост!