Головна » технології » Знайомі винаходи, які кардинально змінилися. Частина 1

  Знайомі винаходи, які кардинально змінилися. Частина 1

  Безліч речей, які ми звикли використовувати кожен день, з'явилися на світ зовсім не в сучасному вигляді. Деякі пристосування взагалі дізнатися неможливо без підказки. Це нормальний еволюційний процес, коли від прототипу до кінцевого продукту проходить безліч змін.

  Роликові ковзани

  На початку ХХ століття американці щосили розсікали на роликах. Це були своєрідні мінівелосіпеди на ногах. Винахідник, Едвард Петрина, випустив свої ролики на педальному приводі. Виглядають вони навіть сьогодні футуристично і незвично. Найцікавіше, що подібні конструкції почали з'являтися і сьогодні. Причому це подається як ноу-хау, а не як повернення до основ.

  Жорсткий диск

  IBM в 1956 році представила перше апарат для зберігання даних на основі магнітних дисків. 5 мегабайт пам'яті важили 5 тонн і займали півкімнати. Наприклад, iPhone п'ятої серії важить 112 грамів, а пам'яті в ньому 16 Гб (в 3200 разів більше).

  Рятувальні жилети

  Сучасну конструкцію Спасжилет придумали за часів Другої світової війни. До цього були, не сміятися, рятувальні матраци. Тримали на воді вони недовго і поступово починали тягнути моряка на дно. Головна проблема цієї конструкції була в тому, що швидко розв'язати намоклі кріплення було вкрай важко.

  калькулятор

  Попередником сучасного калькулятора був арифмометр. Однак це була скоріше експериментальна техніка. Масовим рахунковим пристроєм вважається Marchant XLA, який з'явився в 1913 році. Як і всі перші винаходи, він був розміром із сучасну мікрохвильовку. Інструкція налічувала 130 сторінок.

  електродриль

  У 1985 році з'явився інструмент від німецької компанії Fein. Якщо не знати, то її можна було сплутати з предметом меблів: дорога деревина, виточення, латунні вставки. Проблемою була пристойна маса. Купити її могли в більшості випадків майстерні, а не окремі фахівці в особисте користування.

  Пральна машина

  Були часи, коли жінки ходили на річку і прали в холодній воді. Американці вирішили спростити цю задачу (що особливо важливо було в містах). У 1908 році з'являється пральна машина Thor. Дерев'яний барабан робив по черзі 8 оборотів за і проти годинникової стрілки. Хоч це і був серйозний крок до автоматизації, господині скаржилися, що вручну якість прання було краще.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями - зроби репост!