Головна » Історія » Забутий кліматичний апокаліпсис 1783 року

  Забутий кліматичний апокаліпсис 1783 року

  У 1783 році вулкан Лаки в Ісландії вибухнув. Загинуло близько 10 000 ісландців - майже п'ята частина населення країни. Було знищено до 60 відсотків домашньої худоби, цілі райони лежали в руїнах. Але наслідки виверження не обмежилися цим островом. За шість місяців вулкан випустив в атмосферу більше діоксиду сірки, ніж будь-коли в сучасній історії. Це сірчане хмара викликало катастрофічні наслідки в Північній півкулі.

  Того літа Європа сильно постраждала від густого, щільного і отруйного туману. Рослини всихали і гинули, гігантські градини падали на Землю, а задушлива спека спричинила апокаліптичні грози. Натураліст Гілберт Уайт описав туман як "несхожий на все, що було відомо людині до цього".

  Ось що він писав: "Сонце опівдні виглядало тьмяним, як вкрита хмарами місяць, і проливало іржаво-коричневий світло на землю і підлогу в кімнатах, але особливо потворним і криваво-червоним воно було на світанку і заході. При цьому спека була настільки інтенсивною , що м'ясо на наступний день після забою є вже було не можна; мухи роїлися уздовж доріжок і огорож, майже доводячи коней до божевілля ... сільські люди з забобонним трепетом дивилися на розжарене, страшне сонце ".

  По всій Європі і Північній Америці людям здавалося, що настав кінець світу. Коли туман остаточно розвіявся і прийшла зима, це не сильно полегшило ситуацію. Земля замерзла, температура впала до найнижчого показника за 250 років, а в одній лише в Великобританії 8 000 осіб замерзло на смерть.

  Навіть в Новому Орлеані річка Міссісіпі перетворилася на суцільний лід. Коли настала весна, відлига викликала бурхливі, небезпечні повені, а США охопили завиваючі хуртовини. Економіка в Європі зупинилася, а голод в Єгипті викликав зростання цін на продукти харчування, що, можливо, стало однією з непрямих причин Французької революції 1789 року.

  Зараз Туман Лаки майже забутий всюди, крім Ісландії, де ця катастрофа відома як "туманна біда". В епоху, коли невеликі урагани і позасезонні снігопади зазвичай вважалися ознаками прийдешнього апокаліпсису, уявіть собі, що відчували жертви того болісного літа, коли здавалося, що Мати Природа остаточно відвернулася від людей.

  А ось так сьогодні виглядає вулкан Лаки.

  Красиво, чи не так? Не забудьте зробити репост, щоб поділитися цікавою статтею з друзями!