Головна » Історія » Хибні уявлення заважають, які кардинально вкоренилися в підручниках історії. Частина 2

  Хибні уявлення заважають, які кардинально вкоренилися в підручниках історії. Частина 2

  Продовжуємо розвінчувати міфи, в які вірять навіть освічені люди. Ось така сліпа віра нагадує синдром пофарбованої лавочки: на ній написано "пофарбовано", але практично кожен перевірить. Так і цими міфами: скажеш людині правду, він покивав і піде далі виконав факт з голови, а міф повернувши на місце.

  На багаття відьму!

  Ні, ви не думайте, з відьмами масово боролися в середні століття. Інквізицію ніхто не спростовує. Чаклунів і чаклунок вважали винними в поширенні чуми, голоду і всього іншого. Просто спалення проводили рідко в якості показової страти і залякування. Найчастіше засуджених вішали або топили. Так потрібно менше часу і ресурсів. До того ж такі способи умертвіння не суперечать принципу "Непролитих крові".

  Це безумство? Це Спарта!!!

  Спартанці дійсно суворо виховували молоде покоління. Факт скидання немовлят зі скелі присутній тільки в одному з творів Плутарха. Сучасні дослідники ніде в околицях Спарти не знайшли масових покладів дитячих кісток. Так, у греків була традиція скидати людей в ями, але так само чинили полоненими або злочинцями. У таких могильниках знаходять кістки людей не молодше 18 років. Даних про те, що в Спарті вбивали немічних, не існує.

  Шекспір ​​- плагіатор

  Звичайно, не зовсім, але ... У XIII століття скандинавський письменник Саксон Граматик написав драму "Життя Амлета". Так в ній сюжетна лінія на подив схожа. У ній датський принц Амлет обурюється занадто швидкому шлюбу своєї неньки з новим правителем. Ось він і "косить під психа", щоб в фіналі трагедії зарізати вітчима. Правда у Граматика не було тіні батька Гамлета, це вже новодел від Шекспіра.

  "Ці 300 стоять - не пройдеш ..."

  І знову спартанці. Всього 300 воїнів стояло в Фермопілах і утримували багатотисячну орду персів. На екрані і сторінках книг це виглядає ефектно. Однак у спартанців була невелика підтримка. Якихось 5-7 тисяч греків з навколишніх полісів. А легенда народилася з того, що воїни Спарти залишилися фактично єдиними, хто встояв до кінця. А у персів було за підрахунками близько 20 000 бійців. Так що сміливість спартанців все одно гідна легенд.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями - зроби репост!