Головна » мистецтво » Хибні уявлення заважають, які кардинально вкоренилися в підручниках історії. Частина 1

  Хибні уявлення заважають, які кардинально вкоренилися в підручниках історії. Частина 1

  Існують такі міфи, які в нас "втовкмачують" зі шкільної лави. У них упевнені навіть вчителі. Найцікавіше починається в ВУЗах, коли шкільні знання з тріском спростовуються. І тоді у деяких з нас включається своєрідний захисний рефлекс. Ми категорично відмовляємося від істини з користь шкільних міфів.

  геліоцентрична теорія

  Галілей першим обгрунтував теорію обертання Землі навколо Сонця. Ось це правда, якщо не знати про Аристарх Самоського. Цей грек приблизно в 300-х рр. до н.е. припустив цей факт. Проблема була в тому, що довести тоді подібне твердження було нереально. Потім в XVI столітті Микола Коперник став розробляти цю теорію. І тільки після нього Галілей зміг її довести, тому що з'явилися телескопи. Ну, як з'явилися, він їх винайшов.

  Гладіатор = раб

  Ось навіть знаменитий Максимус з фільму "Гладіатор" з генералів став рабом, щоб битися на потіху Колізею. Ось тільки на арену пускали рабів, злочинців і полонених тільки на самому початку, коли тільки придумали гри. Коли вони набрали всенародну популярність, в гладіатори стали йти вільні громадяни за заробітком. Іноді воїнами арени ставали навіть знатні люди, які жадали слави. Логічно, що і правила змінювалися. Ніхто не змушував їх битися на смерть. Та й серйозні травми наносилися рідко. У гладіаторів вкладалися величезні гроші і втратити знаменитого бійця не хотів жоден організатор.

  Ніндзя з кіно

  Реальні ніндзя були шпигунами, розвідниками і найманими вбивцями. А тепер давайте подумаємо - чи вийде злитися з натовпом в чорному костюмі з маскою на обличчі? Саме так, що немає. Це були реальні майстри маскування, а знамениті кіношні костюми використовувалися тільки для нічних операцій. Та й більшість можливостей на зразок польотів на десятки метрів, біг по воді або зникнення в диму були придумані в наш час. До речі, клани ніндзя практично зникли вже до XVII століття. Їх ніколи не вважали благородними людьми і ніколи не визнавали факт співпраці з цими шпигунами.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями - зроби репост!