Головна » особистості » Вся правда про Леніна

  Вся правда про Леніна

  У Росії налічується близько 1800 пам'ятників Леніну і до двадцяти тисяч бюстів. Понад п'ять тисяч вулиць носять ім'я революціонера №1. У багатьох містах скульптури Володимира Ілліча підносяться на центральних площах. Хоча, якби ми знали про великого вождя всю правду, ці пам'ятники давно опинилися б на звалищі.

  Анатолій Латишев - відомий історик-ленінознавців. Протягом усього життя займається біографією Ілліча. Нещодавно йому вдалося роздобути документи з секретного фонду Леніна і закритих архівів КДБ.

  - Анатолій Григорович, як вам вдалося проникнути в секретні фонди?

  - Це сталося після серпневих подій 1991 року. Мені видали спецпропуск для ознайомлення з секретними документами про Леніна. Влада думали знайти причину перевороту в минулому. Я з ранку до вечора сидів в архівах, і у мене волосся ставало дибки. Адже я завжди вірив в Леніна, але після перших же тридцяти прочитаних документів був просто вражений.

  - Чим саме?

  - Ленін зі Швейцарії в 1905 році закликав молодь в Петербурзі обливати кислотою поліцейських в натовпі, лити з верхніх поверхів окріп на солдатів, використовувати цвяхи, щоб калічити коней, закидати вулиці "ручними бомбами". Як глава радянського уряду Ленін розсилав по країні свої накази. У Нижній Новгород прийшов папір такого змісту: "Навести масовий терор, розстріляти і вивезти сотні повій, спаюючим солдатів, колишніх офіцерів ... Ні хвилини зволікання". А як вам ленінський наказ в Саратов: "Розстріляти змовників і тих, хто вагається, нікого не питаючи і не допускаючи ідіотської тяганини"?

  - Кажуть, Володимир Ілліч взагалі недолюблював російський народ?

  - Русофобія Леніна сьогодні мало вивчена. Все це йде з дитинства. У нього в роду не було ні краплі російської крові. Мати його була німкенею з домішкою шведської і єврейської крові. Батько - наполовину калмик, наполовину чуваш. Ленін виховувався в дусі німецької акуратності і дисципліни. Мати постійно твердила йому "російська обломовщина, учись у німців", "російський дурень", "російські ідіоти". До речі, в своїх посланнях Ленін говорив про російською народі тільки в зневажливій формі. Одного разу повноважному радянському представнику в Швейцарії вождь наказав: "Російським дурням роздайте роботу: посилати сюди вирізки, а не випадкові номери (як робили ці ідіоти до сих пір)".

  - Існують листи, в яких Ленін писав про винищення російського народу?

  - Серед тих страшних ленінських документів якраз особливо жорсткі накази були зі знищення співвітчизників. Наприклад, "спалити Баку повністю, брати в тилу заручників, ставити їх попереду наступаючих частин червоноармійців, стріляти їм у спини, посилати червоних головорізів в райони, де діяли" зелені ", вішати під виглядом" зелених "(ми потім на них і звалимо) чиновників, багатіїв, попів, куркулів, поміщиків. Виплачувати вбивцям по 100 тисяч рублів ... ". До речі, гроші за "таємно повішеного" (перші "ленінські премії") виявлялися єдиними преміальними в країні. А на Кавказ Ленін періодично відправляв телеграми такого змісту: "Переріжемо всіх". Пам'ятайте, як Троцький і Свердлов знищували російське козацтво? Ленін тоді залишався осторонь. Зараз знайдена офіційна телеграма вождя до Фрунзе з приводу "поголовного винищення козаків". А це знаменитий лист Дзержинського вождю від 19 грудня 1919 року про що містяться в полоні близько мільйона козаків? Ленін тоді наклав на нього резолюцію: "Розстріляти всіх до одного".

  - Ленін міг так запросто віддавати накази про розстріл людей?

  - Ось які записки Леніна мені вдалося роздобути: "Я пропоную призначити слідство і розстріляти винних в неуважності"; "Раковський вимагає підводний човен. Треба дати двох, призначивши відповідальна особа, моряка, поклавши на нього і сказав: розстріляємо, якщо не принесеш скоро"; "Мельнічанський дайте (за моїм підписом) телеграму, що ганьбою було коливатися і не розстрілювати за неявку". А ось один з листів Леніна до Сталіна: "пригрозив розстрілом тому нечупара, який, завідуючи зв'язком, не вміє дати Вам гарного підсилювача і домогтися повної справності телефонного зв'язку зі мною". Ленін наполягав на розстріли за "недбалість" і "нерозторопність". Наприклад, 11 серпня 1918 Ленін направив більшовикам до Пензи вказівку: "повісити (неодмінно повісити), щоб народ бачив", не менше 100 заможних селян. Для виконання страти підібрати "людей потверже". В кінці 1917 року, коли Ленін очолив уряд, він запропонував розстрілювати кожного десятого дармоїда. І це в період масового безробіття!

  - До православ'ю у нього теж було негативне ставлення?

  - Вождь ненавидів і громив тільки Російську православну церкву. Так, в день Миколи Чудотворця, коли не можна було працювати, Ленін видав наказ від 25 грудня 1919 року "Миритися з" Ніколою "нерозумно, треба поставити на ноги все чека, щоб розстрілювати не з'явилися на роботу через" Ніколи "(т . Е. пропустили суботник при навантаженні дров у вагони в день Миколая Чудотворця 19 грудня) ". У той же час Ленін дуже лояльно ставився до католицтва, буддизму, іудаїзму, мусульманства і навіть до сектантам. На початку 1918 року він мав намір заборонити православ'я, замінивши його католицтвом.

  - Як він боровся з православ'ям?

  - Наприклад, в листі Леніна Молотову для членів Політбюро від 19 березня 1922 Володимир Ілліч наполягав на необхідності використовувати масовий голод в країні, щоб обібрати православні храми, розстрілявши при цьому якомога більше "реакційних священнослужителів". Мало хто знає про ленінському документі від 1 травня 1919 р №13666 / 2, адресованому Дзержинському. Ось його зміст: "... необхідно якомога швидше покінчити з попами і релігією. Попов належить заарештовувати як контрреволюціонерів і саботажників, розстрілювати нещадно і повсюдно. І як можна більше. Церкви підлягають закриттю. Приміщення храмів опечатувати і перетворювати на склади".

  - Анатолій Григорович, підтверджується, що у Леніна спостерігалися психічні відхилення?

  - Його поведінка була більш ніж дивним. Наприклад, Ленін часто впадав у депресію, яка могла тривати тижнями. Він міг місяць нічого не робити, а потім їм опановувала бурхлива діяльність. Про цей період Крупська писала: "Володя впадав в раж ...". А ще він був абсолютно позбавлений почуття гумору.

  - Склад Леніна був досить грубим?

  - Бердяєв назвав його генієм лайливої ​​мови. Ось кілька рядків з листа Леніна Сталіну і Каменєву від 4 лютого 1922 року: "Завжди встигнемо взяти говно в експерти". Не можна "підтягувати шваль і сволота, які не бажають подавати звіти ...". "Привчіть цих говнюків серйозно відповідати ...". На полях статей Рози Люксембург вождь робив помітки "ідіотка", "дура".

  - Кажуть, Сталін влаштовував грандіозні п'янки в Кремлі ще за життя Леніна?

  - І неодноразово. У зв'язку з чим Ленін часто викликав і вичитував його. Але найчастіше Ілліч лаяв Орджонікідзе. Він писав йому записки: "З ким сьогодні пили і гуляли? Звідки у вас баби? Ваша поведінка мені не подобається. Тим більше на вас весь час скаржиться Троцький". Орджонікідзе був ще той гулена! Сталін більше байдуже ставився до жінок. Ленін вичитував Йосипа Віссаріоновича за те, що він багато п'є, на що Сталін відповів: "Я ж грузин і без вина не можу".

  - До речі, Ілліч любив бенкети?

  - У художніх фільмах часто показують, як вождь п'є морквяний чай без цукру з шматочком чорного хліба. Але недавно виявлені документи, що свідчать про рясні і розкішних бенкетах вождя, про те, яка величезна кількість чорної і червоної ікри, делікатесної риби та інших ласощів регулярно поставлялося кремлівської номенклатури всі роки правління Леніна. У селищі Зубалово за розпорядженням Ілліча будували шикарні персональні дачі в умовах найжорстокішого голоду в країні!

  - Сам Ленін любив випити?

  - До революції Ілліч пив багато. У роки еміграції без пива за стіл не сідав. З 1921 року - кинув через хворобу. З тих пір до спиртного не торкався.

  - Правда, що Володимир Ілліч любив тварин?

  - Навряд чи. Крупська в своїх записках писала: "... лунав надривний виття собаки. Це Володя, повертаючись додому, завжди дражнив сусідського пса ...".

  - Як ви думаєте, Ленін любив Крупскую?

  - Ленін не любив Крупскую, він її цінував як незамінного соратника. Коли Володимир Ілліч занедужав, він заборонив пускати Надію Костянтинівну до себе. Та каталася по підлозі і істерично ридала. Ці факти були описані в спогадах сестер Леніна. Багато ленінознавців стверджують, що Крупська до Леніна була незайманою. Це не правда. До заміжжя з Володимиром Іллічем вона вже була одружена.

  - Сьогодні, напевно, не залишилося нічого невідомого про Леніна?

  - Ще багато нерозсекреченими, так як російські архівісти досі приховують деякі дані. Так, у 2000 році вийшла збірка "В.І.Ленін. Невідомі документи". У деяких цих документах вироблялися купюри. До виходу цього збірника наші архіви продавали за кордон фальсифіковані документи. Один американський радянолог розповідав, що, купивши у керівництва російських архівів ленінські роботи для своєї книги, він потім сплатив видавцям штраф в чотири тисячі доларів, тому що російські архівісти вилучили з ленінських документів деякі рядки.

  Наступна стаття
  Вся правда про чоловіків
  Попередня стаття
  Вся правда про культ Вуду