Головна » особистості » Юкіо Шигео питання «Як справи» може врятувати від самогубства

  Юкіо Шигео питання «Як справи» може врятувати від самогубства

  Юкіо Шигео, відставний поліцейський, що переступила 70-річний вік, працює добровільним рятувальником самогубців. За 15 років служби йому доводилося виїжджати на бійки, наздоганяти злочинців, чергувати в нічному патрулі, спілкуватися з жертвами грабіжників і насильників, надавати їм психологічну допомогу.

  На пенсії пенсіонер занудьгував. Одного разу вночі в його будинку задзвонив телефон. Чоловік зняв трубку, але почув лише невиразні схлипування. Дзвонила опинилася подруга сім'ї, яка повідомила про самогубство чоловіка, який разом з машиною скинув зі скелі. Він був серйозно хворий, але вчинок шокував всіх.

  Шигео важко переживав смерть і похорон друга. Одного разу він повертався додому і помітив літню пару неподалік від скелі. Поговоривши з нею, Юкіо з'ясував, що це власники пабу, які раніше непогано заробляли і вирішили розширюватися. Вони взяли великий кредит, але збанкрутували. Тому прийняли рішення скинутися зі скелі в океан.

  Шигео умовив подружжя не робити необачних кроків і піти в реабілітаційний центр, який надає психологічну підтримку. Доїхавши до місця з співрозмовниками, Юкіо відправився додому. Тільки порятунок було недовгим: подружжя повісилися через 6 днів. Пенсіонер, дізнавшись про те, що трапилося, впав у депресію.

  Чоловік звинувачував себе в тому, що не залишився з ними, не спитав, де живуть, не провідав. Йому ніколи не була цікава статистика, але коли Шигео звернув на неї увагу, жахнувся: в Японії щорічно самогубство здійснює близько 30 тисяч чоловік. У порівнянні з іншими країнами показник є одним з найвищих.

  Японець з'ясував, що суїцидників "притягує" скеля Тоджінбо, і вирішив там патрулювати. Взявши в якості помічників кілька людей, приступив до справи. Тримаючи в руках біноклі, патрульні уважно перевіряють територію. Орієнтуються вони на вираз обличчя потенційного самогубці (воно завжди суворе) і сумний, але цілеспрямований погляд.

  Кількість членів команди через час перевищило 77 осіб. Поступово була вироблена методика роботи: крім отговаріванія від суїциду, патрульні намагаються допомагати. Одних потрібно просто нагодувати, інших вислухати, а третім ще й допомогти грошима, щоб вони змогли дістатися додому.

  Іноді потрібна допомога кваліфікованого психолога. Вона надається безкоштовно. Шигео побудував спеціальний табір, де можуть залишитися на час ті, кому це необхідно. Знаходяться на реабілітації люди вчаться музиці, осягають японське мистецтво, дивляться новини, спілкуються, пишуть картини.

  Деяким достатньо кількох днів такого проведення часу, щоб відчути смак життя, інші живуть у таборі місяцями. За 11 років добровільного патрулювання на Тонджінбо Шигео вдалося врятувати від загибелі більше 500 людей.