Головна » Історія » Мови історія появи та перспективи розвитку

  Мови історія появи та перспективи розвитку

  Люди по всьому світу розмовляють багатьма мовами. Всього їх налічується до 7 тисяч. Така величезна кількість пояснюється складністю розмежування природних мов від діалектів. Можна з упевненістю стверджувати, що офіційно визнаних мов - всього 95. Найбільш поширеним є англійська: його вважають державним 56 країн.

  Як з'являлися мови? Питання стоїть в минулому часі, так як сьогодні в добу глобалізації, немає умов для виникнення і формування нових мов. Для того, щоб він виник, необхідні міграція людей, змішання різних народів і ізоляція суспільства протягом п'яти-шести поколінь.

  Отже, процес створення мови охоплює сотні і навіть тисячі років. Проживають на загальній території різномовні люди для взаєморозуміння виробляють єдиний, усіма розуміється мова. Він передається і зміцнюється наступними поколіннями.

  Сьогодні поява мов природним чином неможливо ні за географічними, ні з інформаційних причин. Навіть змішуючись, різні народності не залишаються ізольованими на кілька років.

  Природні мови не тільки не з'являються, але спостерігається тенденція до скорочення їх кількості. Причин цього кілька:

  • Нерівномірний розподіл числа носіїв. Нечисленні народи забувають своє коріння, змінюючи вербальні способи спілкування.
  • Глобалізація, яка навіть за умови міграції людей. Переїжджаючи на нове місце проживання, іншомовний людина зберігає рідну мову протягом одного-двох поколінь.

  Зате в останні 400 років працює процес створення нових штучних мов. Наприклад, ніхто не стане заперечувати поява мови програмування - новітня система знаків, що перевернула інтелектуальний світ. Нова лексика народжується в художніх творах, де герої живуть в придуманих вигаданих світах. Є мова, призначена для людей з особливими потребами.

  Крім іншого неодноразово вчені намагалися створити штучний універсальна мова. Було б здорово, щоб всі жителі планети змогли спілкуватися зрозумілою всім мовою. Але всі спроби залишаються безуспішними. Проблема навіть не в фінансуванні, а в численному спротиву. Опір пояснюється прагненням людей зберегти свою унікальність і національну ідентичність, адже мова вважається культурним кодом нації!

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!