Головна » простір » Мова кішок найважливіші фрази

  Мова кішок найважливіші фрази

  Поведінка кішок ми знаємо лише поверхово. Зазвичай ми розрізняємо тільки, що їм подобається і не подобається. Але вчені, які вивчають психологію тварин і зібрали тисячі годин аудіозаписів котячих розмов показали, що кішки мають в своїй мові набагато більше слів. Для опису всіх звуків і жестів потрібна була б окрема книга, тому ми розповімо лише про найважливіші з них. 

  • муркотіння

   Власники кішок схильні вважати, що бурчання, яке видається їх вихованцем, є вираженням їх гарного настрою. Насправді існує ще кілька ситуацій, коли ваша кішка буде муркотіти: наприклад, коли вона хвора або поранена. Так що цей характерний звук приблизно можна перевести як "Не покидай мене, будь ласка". Таким чином, виходить, що в котячому мовою є звук, за допомогою якого вони можуть попросити про допомогу. У свою чергу низкочастотное утробне бурчання є застереженням, свідченням того, що кішка готова захищатися.

  • котяче вітання

   Коли ви повертаєтеся додому після довгої відсутності, ваша кішка починає тертися об вас, і ви думаєте, що їй знову щось від вас потрібно. Звичайно, в більшості випадків все так і є, але в той же час цей жест є дружньою формою вітання, способом сказати: "Ти повернувся! Я нудьгував по тобі".

   До такого висновку прийшли дослідники, спостерігаючи сім'ї диких кішок (всупереч поширеній думці, кішки не одинаки, і, здичавів, збираються в групи). Коли вони повертаються з полювання, вони можуть деякий час тертися один об одного або навіть покласти один одному хвіст на спину. Цьому жесту більш-менш відповідають людські обійми.

  • котяча міміка

   Нарівні з собаками домашні кішки мають дуже виразну міміку, обумовлену високою рухливістю мімічних м'язів морди кішки. Спостерігаючи за вираз "обличчя" своєї кішки, ви помітите, що ці м'язи напружені, коли вона відчуває дискомфорт, і, навпаки, розслаблені, коли ваш вихованець всім задоволений.

   Настрій кішки досить легко вловити, просто заглянувши в її великі очі. Прикривши повіки, і зрідка кліпаючи, кішка повідомляє, що їй абсолютно комфортно з вами. Широко розкриті очі висловлюють інтерес до об'єкту уваги, а прищулений погляд в упор явно говорить про те, що кішка кидає вам виклик.

  • Нявкання - котяче есперанто

   Кішки не нявкають при спілкуванні з собі подібними, хіба що в дуже особливих випадках, - це факт. І в той же час домашні кішки можуть нявкати цілими днями (а іноді і ночами) безперервно. Вони дійсно створили штучну мову, щоб мати можливість поспілкуватися з нами.

   По суті, нявкання не є універсальною мовою спілкування між людьми і кішками. Для кожної кішки і її господаря характерний свій "діалект", який навряд чи зрозуміють інші коти. Вся справа в тембрі голосу і манері вимови, разом формують унікальне звучання для кожної кішки. Дивно, але тільки власник кішки може абсолютно точно визначити, що вона намагається донести до нього за допомогою нявкання: хоче вона є, їй нудно або їй потрібна допомога.