Головна » Людина » Мова, в якому є позначення для будь-якого запаху

  Мова, в якому є позначення для будь-якого запаху

  Чи можете ви передати словами запах апельсина? А троянди? Більшості людей опису запахів даються важко. Хоча ми можемо легко описувати кольори, з запахами все набагато складніше. Наприклад, якщо ви попросите кількох англо- або російськомовних людей описати аромат кориці, ви отримаєте широкий спектр відповідей: від "цукеркового" і "апетитного" до "попурі". У більшості мов немає назв, які передавали б сутність запахів, і вчені довгий час думали, що їх неможливо створити в принципі. Ще не опитали членів кочового племені Джахан, що живуть недалеко від кордону Малайзії і Таїланду ...

  Джахан мають воістину дивним нюхом - швидше за все, завдяки високорозвиненим рецепторам почуттів, яким би позаздрив будь-який сомельє. Однак, на додаток до свого дивовижного нюху, Джахан використовують надзвичайно точний лексикон, здатний описати майже кожен існуючий запах. Наприклад, якщо ви дали представнику племені Джахан понюхати корицю, він описав би її як "cŋəs" ( "КНГ-УУС"). Це слово також використовується для часнику, цибулі, кава, шоколаду та кокосів.

  Така різноманітність слів потрібно Джахан тому, що нюх грає найважливішу роль в їх способі життя. Адже, коли ви живете в тропічному лісі, важливо знати відмінності між різними рослинами. Які з них їстівні, а які ні? Якщо ви не можете розрізнити їх на око, тоді вам на допомогу прийде ваш ніс.

  Також важливо знати, які аромати приваблюють хижаків, адже вам навряд чи захочеться пахнути як чийсь обід. До речі, слово "plʔεŋ" ( "пла-ехнг") перекладається як "кривавий запах, який приваблює тигрів". Також воно означає кров білок і залишки подрібнених головних вошей. Досить-таки специфічно.

  У той час як російська чи англієць може сказати, що стара їжа пахне "погано" або "смердить", (а адже ці слова можуть багато до чого підійти), Джахан кажуть "pʔus" ( "па-УУС"). Це слово позначає також запах старих хатин і капусти.

  Ще одне дивне слово у них є для суміші запахів диму, посліду кажанів і багатоніжок, а ще одне передає чудовий запах сирого м'яса і сирої риби. Ось і порівняйте з англо- або російськомовними, яким доводиться придумувати божевільні фрази типу "пахне океаном", "пахне сміттям" або просто "пахне жахливо".

  Все ще намагаєтеся описати запах апельсина або троянди? Слово "tpɨt" ( "т-піут") означає запах стиглих фруктів і деяких квітів, а також мила і (вірте чи ні) бінтуронг (дивних істот, які живуть на деревах і нагадують помісь ведмедя з кішкою). Мова Джахан настільки незвичайний, що він прекрасний.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями - зроби репост!