Головна » наука » Явища, які ставлять науку в глухий кут

  Явища, які ставлять науку в глухий кут


  1. Ефект плацебо

  Сольовий розчин знеболить не гірше морфію, ввівши його після тривалого прийому цього наркотику пацієнту, який не повідомляючи йому про підміну. Але варто до сольового розчину додати налоксон, блокуючий дію морфію, як анестізірующее дію зникне. Чому так відбувається, наука не знає. Є багато інших прикладів зміни у фізіологічному та психологічному стані людини після прийому нешкідливого препарату, що призначається під виглядом якого-небудь ефективних ліків.

  2. Проблема горизонту

  Вважається, що нашого Всесвіту 14 мільярдів років, а між крайніми точками, які можна побачити, - 28 мільярдів років. Було виявлено, що всюди температура фонової радіації однакова. Для її створення потрібно було б розширення Всесвіту до сьогоднішніх розмірів за 10-33 секунд! Але чи могло таке бути? Рівномірний "нагрів" залишається для науки аномалією.

  3. УЛЬТРАСИЛЬНО космічне випромінювання

  Космічними променями називають що переміщаються майже зі швидкістю світла протони (або важкі атомні ядра) .Один з їх джерел - поява наднової. Максимальна можлива енергія космічних променів дорівнює 5? 1019 електрон-вольт (межа грейзени-Зацепіна-Кузьміна), якщо зародилися вони не в нашій галактиці. Десять років тому вперше зафіксували частинки з більшою енергією, які виникли не в нашій галактиці. Чи то вимірювання неправильні, то спеціальна теорія відносності Ейнштейна, але УЛЬТРАСИЛЬНО космічне випромінювання є, а пояснення йому - ні.

  4. белфастські результати гомеопатії

  Фармаколог Мадлен Енніс вирішила довести абсолютну неспроможність гомеопатії, а замість цього отримала приголомшливий результат: як сильно б не був розбавлений розчин з якимсь препаратом, він продовжує бути лікувальних властивостей. Навіть якщо це суперечить здоровому глузду, адже у воді не залишалося вже жодної молекули ліків. Хіба що незримий слід від нього.

  5. Темна матерія

  Що таке гравітація, детально розповідають підручники фізики. Але вони мовчать, що якщо наукові теорії вірні, Всесвіт повинен розвалитися. Тому як в обертових галактиках недостатньо маси для гравітаційного тяжіння, що створює доцентрові сили. Де ж помилка? Можливо, існує "темна матерія", яка повинна становити 90% маси Всесвіту, але ось виявити її так і не вдалося.

  6. Марсіанський метан

  Якщо грунт на Марсі виділяє метан, то там повинна бути життя. Але CH4 є, а життя - ні. Це виявили прилади, відправлені туди з Землі: жодної органічної молекули не було знайдено. Вченим залишився ще один спосіб виявити життя: знайти "хіральні" молекули (вони є дзеркальним відображенням один одного) і встановити їх співвідношення. Якщо правобічних (лівосторонніх) молекул більше, ніж їх лівосторонніх (правобічних), то життя на червоній планеті все-таки є. або була.

  7. тетранейтронов

  Чотири роки тому під час експерименту виявили тетранейтронов: чотири нейтрона, які пов'язані в систему. Це суперечить принципу виключення Паулі: вже два протона або нейтрона в одній системі не можуть характеризуватися схожими квантовими властивостями, а чотири - тим більше. До того ж ядерні сили не можуть утримати навіть два одиночних нейтрона. Нейтронні зірки підтверджують існування тетранейтронов, а весь Всесвіт - немає. Тому як вона б зруйнувалася, не встигнувши розширитися, якби такі частинки існували тривалий час.

  8. Аномалія Піонера

  Два запущених ще в 70-х роках космічних корабля Піонер-10 і Піонер-11 повинні були полетіти за межі сонячної системи і бути благополучно забуті. Але прискорення невідомої природи, менш нанометра на секунду в квадраті, відхилило Піонер-10 на 400 000 км від курсу. Те ж відбулося і з Піонером-11. Відомі причини (помилки програмного забезпечення, сонячний вітер, паливну витік) вже виключені. Вчені продовжують будувати здогади, що ж викликало спостережуване прискорення.

  9. Темна енергія

  У 1998 році стало відомо, що Всесвіт розширюється з наростаючою швидкістю. А згідно постулатам сучасної фізики, швидкість повинна знижуватися. Одне з можливих пояснень - темна енергія (гіпотетична форма енергії, що має негативний тиск і рівномірно заповнює весь простір Всесвіту), про яку толком нічого невідомо.

  10. Обрив Kuiper

  За Плутоном є пояс астероїдів, який несподівано змінюється абсолютно порожнім космосом. Одна з припущень - існування десятої планети, очистила ділянку. Але її так і не вдалося виявити, адже вивчити ту область сонячної системи з Землі проблематично. До 2015 року зонд Нові горизонти, відправлений до цього загадкового місця, можливо, допоможе пояснити це явище.

  11. Сигнал з космосу

  У 1977 році американський астроном Еман зафіксував незвичайний сигнал з сузір'я Стрільця тривалістю 37 секунд. Імпульс радіації мав вузький діапазон радіочастот, близько 1420 мегагерц. Всі передачі такої частоти заборонені міжнародною угодою. Природні джерела радіації мають набагато більш широким спектром частот. Загадковий джерело сигналу залишається невідомим.

  12. Непостійні постійні

  Світло від квазарів на своєму шляху довжиною в мільярди років проходить через міжзоряні хмари металів (заліза, нікелю, хрому). У 1997 при його дослідженні виявили, що він поглинув деякі з фотонів світла квазара. Але не ті, які очікувалося. Єдине неперевірене розумне пояснення полягає в тому, що постійна тонкої структури, або альфа, мала різне значення в той час, коли світло проходило через хмари. Але ж альфа визначає, як світло взаємодіє з матерією, і не повинна змінюватися. Її значення залежить від заряду електрона, швидкості світла і постійної Планка. Яка ж постійна змінилася?

  13. Холодний ядерний синтез

  Експерименти показали, що занурення електродів з паладію у важку воду (в ній кисень з'єднаний з ізотопом водню дейтерієм) може згенерувати колосальну кількість енергії. Можливо, ядра дейтерію під дією напруги на електродах переміщаються в молекулярну решітку паладію і дозволяють речовинам сплавитися із значним викидом енергії. Але наука стверджує, що плавка при кімнатній температурі неможлива!
  Всі спроби пояснити ці явища породжують більше питань, ніж відповідей.