Головна » простір » Явища в космосі, які поставили науку в глухий кут

  Явища в космосі, які поставили науку в глухий кут

  Всесвіт, в якій ми живемо - досить дивне місце. Людина навіть не вивчив її повністю, оскільки просто не має такої можливості. Велика частина наявної на даний момент інформації - це теоретичні викладки вчених. Вони, на щастя, підтверджуються спостереженнями космічних апаратів, але хто знає, що насправді відбувається в глибокому космосі? 

  • гравітаційні хвилі

   Альберт Ейнштейн повідомив про існування гравітаційних хвиль ще в 1916 році, а ось довели його викладки тільки через сто років. Світ науки був в повному захваті: люди усвідомили, що простір-час - цілком відчутна матеріальна величина.

  • Міжпланетна транспортна мережа

   Звучить, ніби назва книги письменника фантаста. Однак міжпланетна транспортна мережа - мало не найдивніше явище в нашому Всесвіті. Вона являє собою набір шляхів, заснованих на конкуруючої тяжкості небесних тіл. Супутники і навіть космічні апарати можуть використовувати транспортну мережу, щоб переміщатися між об'єктами без використання енергії.

  • плазма

   Більшість з нас вчили в школі, що є три типи матерії: тверда, рідка і газоподібна. Але є і четверта: плазма, найбільш часто зустрічається матерія у Всесвіті.

  • світіння неба

   Унікальне явище, яке можна побачити тільки з космосу. Світіння з'являється з вивільнення енергії атомів і молекул високо в атмосфері. Випускаючи свою енергію, отриману за день від сонця, молекули можуть виробляти видиме світло - кисень, наприклад, дає зелене.

  • регуляція Сонця

   Сонце самостійно регулює стан власного ядра. Коли занадто багато атомів водню стикаються і злиття відбувається при дуже високій швидкості, ядро ​​нагрівається і злегка розширюється до зовнішніх шарів. Більше простору зменшує щільність атомів і, отже, частоту зіткнень - ядро ​​починає охолоджуватися, запускаючи зворотний процес.

  • Темна матерія

   Одна з найдивніших речей, з якими доводиться стикатися астрономам - темна матерія. Це гіпотетичне речовина, з якого (гіпотетично) складається 80% Всесвіту. Вчені розбивають частинки у Великому адронному колайдері, намагаючись зрозуміти, чи існує вона насправді.

  • інші світи

   Хоча жодна місія до найближчої після Сонця зірки, Проксима Центавра, заплановано не було, саме там і варто шукати позаземний розум. На жаль, космічний апарат буде подорожувати до Проксіма Центавра цілих 74 000 земних років.