Головна » простір » Явні ознаки, що ваш телефон зламаний

  Явні ознаки, що ваш телефон зламаний

  Ви можете і не здогадуватися, що ваш смартфон зламаний. Але не буває злочинів зовсім без доказів, і є кілька ознак, за якими можна визначити, що відбувається щось недобре. Ваш смартфон - це маленький комп'ютер, підключений до інтернету. Це дуже зручно, але є такий же ризик зараження шкідливими програмами, як у повноцінних ПК. Хакери зазвичай не повідомляють своїм жертвам, що ті стали жертвами - отримуючи доступ до пристроїв і інформації, вони провертають свої брудні справи, залишаючи мінімум слідів. Завдяки цьому вони зможуть зайти до вас знову, щоб подивитися, чим ще можна поживитися.

  • Смартфон раптово почав швидко розряджатися. Можлива причина - запуск неконтрольованого вами програми. Шпигунські програми "заточені" так, щоб діяти як можна більш приховано, але без харчування їм не обійтися.

  • Пристрій нагрівається не при розмові або інше використання, а в пасивному режимі - ще одна ознака того, що працює якась програма, витрачаючи ресурси.

  • Смартфон без ваших команд вимикається, перезавантажується, набирає номера або запускає програми. Найчастіше це не збій операційної системи, а ознака злому.

  • Зворотна ситуація: у вас не виходить вимкнути смартфон. Замість виключення він відкриває різні додатки, включає підсвічування тощо.

  • У журналі викликів з'явилися невідомі номери. Або ж ви отримуєте СМС-повідомлення від знайомого абонента, але вони виглядають дивно - наприклад, починаються з безглуздого набору букв або навіть символів, таких як квадратики. Швидше за все, повідомлення посилає хакер. Відкриєте повідомлення - і ваш смартфон сам завантажить вірусну програму. Звідки зловмисник дізнався ваш номер? Можливо, він уже зламав смартфон вашого знайомого і використовує його список контактів.

  • При телефонній розмові виникають перешкоди або відлуння. Або вам дзвонять і тут же "кладуть трубку". Це не завжди викликано неполадками в мережі оператора: не виключено, що хтось активно намагається увійти в ваш смартфон.

  • як захиститися

   Поставте пароль на телефон. Не користуйтеся режимом запам'ятовування паролів для входу в додатки або на сайти.

   Заряджаючи телефон через незнайомий комп'ютер, при підключенні виберіть опцію "Тільки харчування".

   Забороніть автоматичне підключення до точок Wi-Fi. Вибирайте їх самостійно і ігноруйте мережі з підозрілими іменами. Віддавайте перевагу точки доступу, захищені паролем.

   Не робіть покупки і не перекладайте гроші, користуючись інтернет-доступом в соціальній мережі Wi-Fi.

   Якщо ваш смартфон працює на операційній системі Android, встановіть надійний антивірус. Віднесіть телефон до сервісного центру для комплексної перевірки на наявність шкідливого програмного забезпечення.