Головна » простір » Твій перший офф-роуд

  Твій перший офф-роуд

  Переситившись підкоренням перешкод на дорогах у вигляді ям, вибоїн, снігових кучугур та інших принад міського ландшафту, майже кожен власник позашляховика починає розуміти, що не використовує потенціал автомобіля навіть на третину. Ті, кому думка про приховану під капотом мощі і нудьгувати кліренсі зовсім не дає спокою, відкривають для себе офф-роуд, де думка про бруднити кузові сидить в голові господаря авто до першого серйозного вибоїни. Далі - чистий адреналін і мужицька радість від подолання перешкод, а також добірна лайка, коли майстерність водіння або ресурс техніки впираються в свою стелю в самий невідповідний момент. Щоб у тебе він не настав відразу після з'їзду з шосе, ми підготували короткий чек-лист, який визначає готовність до позашляховим пригод.

  1. Музика в дорогу

  Витратився на гуму і відбійник з протитуманними фарами, а про музику забув? Не треба так. Нормальна акустика в салоні повнопривідного автомобіля потрібна в будь-якому випадку, навіть якщо їдеш ти не на змагання з автозвуку, а на трофі-рейд. Саме музика буде підтримувати твої сили під час шляху до точки збору, яка часто знаходиться не ближче, ніж в 4-6 годинах шляху від міста. Ні штурману, ні водієві це час, проведений в тиші, не піде на користь, а тільки відніме ще більше сил. Чи то справа натиснути під бадьору мелодію!

  2. Твітні всім

  Інформувати близьких про свої екстремальних планах - абсолютно звичайна справа, тим більше для початківців. Розкажи про місце куди прямуєш і часу твого орієнтовного повернення, щоб в разі чого все знали, де тебе шукати. Обов'язковість цього пункту ускладнюється тим, що, швидше за все, мобільного зв'язку там не буде, а от кювету або поломки не застрахований ніхто.

  3. Перевірка готовності

  Огляд, який слід провести в першу чергу, включає в себе перевірку рівнів рідини в автомобілі: гальмівний, охолоджуючої, що омиває (її тобі знадобиться багато), рідини рульового управління, диференціалів і іншого. При необхідності, поміняти, долити, провести необхідне ТО і, звичайно, виправити механічні та електричні проблеми.

  4. Перевірка шин

  Тиск в шинах варто перевірити не тільки на встановленому комплекті, але і на запасному колесі. На деяких ділянках офф-роуда тобі може стояти трохи приспустити колеса, щоб збільшити їх площу зіткнення з хиткою поверхнею, наприклад, піском. Переконайся, що насос справний і проблем з підкачкою в майбутньому не виникне.

  5. боєкомплект

  Варто придбати, якщо до цих пір немає, і комплект для самостійного латання проколів і невеликих порізів. Крім нього потрібно взяти з собою набір інструментів для "лікування" дрібних несправностей, туалетні приналежності, вологі серветки, ліхтарик, портативні зарядні акумулятори, звичайно ж, аптечку і повноцінний похідний набір з наметом і спальником, якщо мова йде про багатоденної поїздці.

  6. Їжа й питво

  Найчастіше наявності у екіпажу води в бутлях, енергетичних батончиків, сухофруктів, несолоних горіхів і спортивних напоїв, а також речей, які не потребують зберіганні в холодильнику, цілком достатньо для одноденної виїздки та нагулювання апетиту перед домашньою вечерею.

  7. Зв'язок

  Упевнений в своєму акумуляторі? У будь-якому випадку, якщо є можливість, краще взяти ще один про запас. У потрібний момент він може здорово виручити тебе або кого-небудь іншого. З метою економії вимкни телефон, який без сигналу мережі починає шалено витрачати заряд батареї. Якщо крім твого в заїзді беруть участь інші автомобілі, то краще тримати зв'язок з яким-небудь іншим екіпажем за допомогою переговорних пристроїв формату Family Radio Serivce.

   8. Проводи і троси

  Візьми з собою і накидні дроти, щоб можна було "прикурити" у кого-небудь, а також перевір надійність буксирувального тросу, адже навантаження на нього будуть набагато більше, ніж при аварійній ситуації в місті.

  9. Паливна криза

  Рівень бензину в бензобаку - ось що визначає те, яким способом ти будеш повертатися: пішки або на автомобілі. Знаючи маршрут і свій витрата при їзді по бездоріжжю, можна розрахувати, скільки бензину піде на проходження маршруту до кінцевої точки, якщо це відрізок, або до середини кругового. В ідеалі на це має піти не більше 1/3 об'єму бензобака, тобто про запас має залишитися більше половини на зворотний шлях. Дізнайся, де знаходяться найближчі бензоколонки, щоб не кидатися з каністрою по трасі.

  10. GPS-навігатор

  Не варто покладатися на свою здатність орієнтуватися по сторонах світу і моху на пнях, тим більше, що з кабіни це робити незручно, а краще придбати спеціалізований пристрій або годинник з GPS, заточене саме під такі випадки. Приказка "Location, location and location" як не можна краще підходить в цьому випадку, адже зайвий гак навіть в пару кілометрів істотно відіб'ється на всьому: твоєї концентрації, запасі палива, зв'язку з іншими машинами та інше.