Головна » простір » Ядерні вибухи від яких здригнулася вся планета

  Ядерні вибухи від яких здригнулася вся планета

  Сімдесят років тому 16 липня 1945 року США провели перші в історії людства випробування ядерної зброї. З того часу ми встигли чимало просунутися вперед: на даний момент на Землі офіційно зафіксовано понад дві тисячі випробувань цього неймовірно руйнівного засобу знищення. Перед вами десяток найбільших вибухів ядерних бомб, від кожного з яких здригнулася вся планета. 

  • Радянські випробування №158 і №168

   25 серпня і 19 вересня 1962 року народження, з перервою всього в місяць СРСР провели ядерні випробування над архіпелагом Нова Земля. Звичайно, жодна відео- та фотозйомка не велась. Зараз відомо, що обидві бомби мали тротиловий еквівалент в 10 мегатонн. Вибух одного заряду знищив би все живе в межах чотирьох квадратних кілометрів.

  • Касл Браво

   На атолі Бікіні 1 березня 1954 року було проведено випробування найбільшого ядерного зброї. Вибух був в три рази сильніше, ніж очікували самі вчені. Хмара радіоактивних відходів віднесло в бік населених атолів, у населення згодом зафіксовані численні випадки променевої хвороби.

  • Іві Майк

   Це стало першим в світі випробуванням термоядерного вибухового пристрою. США вирішили тестувати водневу бомбу неподалік від Маршаллових островів. Детонація Іві Майка була настільки потужною, що просто-напросто випарується острів Елугелаб, де відбувалися випробування.

  • Касл Ромеро

   Ромеро вирішили вивезти у відкрите море на баржі і підірвати там. Не заради якихось нових відкриттів, просто у США більше не залишалося вільних островів, де можна було б спокійно випробовувати ядерну зброю. Вибух Касл Ромеро в тротиловому еквіваленті склав 11 мегатонн. Станься детонація на суші, і навколо б розкинулася випалена пустеля в радіусі трьох кілометрів.

  • Випробування № 123

   23 жовтня 1961 Радянський Союз провів ядерне випробування під кодовим позначенням № 123. Над Новою Землею розцвів отруйний квітка радіоактивного вибуху на 12,5 мегатонн. Такий вибух міг би викликати у людей на площі в 2700 квадратних кілометрів опіки третього ступеня.

  • Касл Янки

   Другий запуск ядерного пристрою серії "Касл" стався 4 травня 1954 року. Тротиловий еквівалент бомби дорівнював 13,5 мегатоннам, а чотири дні потому наслідки вибуху накрили Мехіко - місто перебувало в 15 тисячах кілометрів від місця випробувань.

  • Цар-бомба

   Інженери і фізики Радянського Союзу зуміли створити найпотужніший з коли-небудь тестованих ядерних пристроїв. Енергія вибуху Цар-бомби склала 58,6 мегатонн у тротиловому еквіваленті. 30 жовтня 1961 року ядерний гриб піднявся на висоту в 67 кілометрів, а вогненна куля від вибуху досяг радіусу в 4,7 кілометра.

  • Радянські випробування № 173, № 174 і № 147

   З 5 по 27 вересня 1962 року в СРСР була проведена серія ядерних випробувань на Новій Землі. Тести № 173, № 174 і № 147 йдуть на п'ятому, четвертому і третьому місцях у списку найсильніших ядерних вибухів в історії. Всі три пристрої були рівні 200 мегатонн у тротиловому еквіваленті.

  • Випробування № 219

   Ще одне випробування з порядковим номером № 219 пройшло там же, на Новій Землі. Бомба мала вихід в 24,2 мегатонни. Вибух такої сили випалив би все в межах 8 квадратних кілометрів.

  • The Big One

   Один з найбільших військових провалів Америки трапився під час випробувань водневої бомби The Big One. Сила вибуху перевищила передбачувану вченими потужність в п'ять разів. Радіоактивне зараження спостерігалося на значній частині США. Діаметр кратера від вибуху був 75 метрів в глибину і два кілометри в діаметрі. Якби така штука впала на Манхеттен, то від усього Нью-Йорка залишилися б лише спогади.