Головна » простір » Найяскравіше тисячі сонць катастрофи і падіння космічних ракет

  Найяскравіше тисячі сонць катастрофи і падіння космічних ракет

  Людина рветься в космос і рано чи пізно своєї мети досягне, чого б це не коштувало. А виплату галактичного кредиту ми почали вже понад півстоліття тому - хто, наприклад, знає точну кількість невдалих запусків, хто знає, скільки смертей проклали дорогу на орбіту спочатку першому штучному супутнику, а потім і першого герою Гагаріну? 

  • недовгий Союз

   1 грудня 2016 ракета "Союз-У" з вантажним кораблем "Прогрес МС-04" стартувала з Байконура. Але обіцяного поповнення запасів космонавти з МКС так і не отримали: диспетчери втратили зв'язок з "Союзом" через 6 хвилин після старту - ракета впала і згоріла в атмосфері.

  • Falcon 9

   Аналогічна аварія трапилася в минулому році з американською ракетою-носієм Falcon 9. Дітище американських інженерів не протримався після старту і п'яти хвилин: на третій гелій через тріщину просочився в бак з рідким киснем, що призвело до потужного вибуху. Вантажівка Dragon канув у небуття разом з "Соколом".

  • Катастрофа на Байконурі

   Про цю трагедію радянська людина не знав - в 1960 році на території СРСР можна було заховати таємницю будь-якого розміру. Тим часом катастрофа ракети Р-16 вважається однією з найбільших за всю історію польотів в космос. Під час 30-хвилинної готовності сам по собі включився двигун другого ступеня, ракета перетворилася на справжній філія пекла на землі. Загинуло більше сотні людей.

  • Флопнік

   Політ Юрія Гагаріна став для американців серйозним ударом. Гонка озброєнь була на піку і США намагалися всіма силами зрівняти рахунок хоча б на космічному поле. Може бути, саме квапливість завадила інженерам як слід перевірити ракету-носій "Авангард", яка повинна була запустити на орбіту перший в історії людства штучний супутник. Американці вірили в успіх підприємства рівно дві секунди після запуску: ракета вибухнула в повітрі і отримала від журналістів глузливе прізвисько Flopnik - від англійського flop, провал, і російського слова "супутник".

  • Трагедія "Челленджера"

   Катастрофа космічного шаттла "Челленджер" сталася 28 січня 1986 року. Притому, в політ корабель проводжали мільйони американців - до екранів прилипла вся країна. На 73-ій секунді пролунав оглушливий вибух, приголомшену публіку засипало осколками невдалого підкорювача космосу. Бідні космонавти залишалися живі, поки не впали на землю.