Головна » простір » Ящір в пір'ї дивний динозавр поставив вчених у глухий кут

  Ящір в пір'ї дивний динозавр поставив вчених у глухий кут

  Дослідницька група палеонтологів з Китаю виявила оперений хвіст динозавра. Він виявився вмуровано в шматок бурштину, а сам бурштин один з учених випадково помітив на блошиному ринку М'янми ще рік тому, проте перші результати дослідження були опубліковані тільки на днях. Це, втім, не дивно - теорія про пернатих динозаврів може дозволити вченим поглянути на процес еволюції під новим кутом. 

  • Рік на роздуми

   Цілий рік знадобився дослідницької команді, щоб зробити необхідні висновки. Зараз вчені майже впевнені: хвіст належав не літаючого динозавра, розмір якого не перевищував гороб'ячого. Вік знахідки оцінюється в 99 мільйонів років.

  • аналіз хвоста

   Мікроскопічний аналіз зразка показав вісім хребців середини (а може і кінця) довгого, тонкого хвоста. Біологи припускають, що загальна довжина хвоста складалася з 25-30 хребців. Дивно, що знахідка такого рівня була зроблена не в польових дослідженнях, а на звичайному ринку. Втім, вчені давно знають про те, що застиглий бурштин може стати безцінним джерелом інформації - згадайте, хоча б, сюжетну лінію "Парку Юрського періоду".

  • Хто це

   На основі структури хвоста дослідники змогли зробити припущення і про його господаря. Швидше за все, хвіст належав дитинчаті целурозавра. Цей підвид відноситься до більш широкого класу тероподів, куди входять і давно вимерлі тираннозавра, і сучасні птахи.

  • Точно не птах

   Наявність шарнірного пристрою хребців в знайденому зразку дозволило вченим виключити можливість того, що пір'я належали якийсь доісторичної птиці. Сучасні птиці, як і найближчі їхні предки з крейдяного періоду, мали зовсім іншою структурою хвоста, званого пігостіль. Вона дозволяє пір'ю рухатися як єдине ціле.

  • Динозавр з пір'ям

   Перші теорії про існування пір'я у деяких видів динозаврів з'явилися ще в 1990-му році. Однак, всі знайдені до цього зразки представляли собою або цілі крила, або значну частину одного крила. Вважалося, що вони належать птахам епохи динозаврів.

  • Мрії про політ

   У цьому дослідженні робиться однозначний висновок: якщо подібні пір'я покривали всю довжину хвоста, то його власник про небо міг би тільки мріяти. Швидше за все, пір'я здійснювали сигнальну функцію або грали певну роль в регуляції температури тіла.