Головна » простір » Юрій Сенкевич голос подорожей

  Юрій Сенкевич голос подорожей

  Коли трава була зеленішою, а сонце світило яскравіше, більшість мандрівників знайомилися з іншими куточками земної кулі через екран телевізора в компанії кращого гіда - Юрія Сенкевича. Знімаючи сюжети для програми "Клуб мандрівників", її беззмінний ведучий об'їхав весь світ і побачив чимало цікавого. Ми вирішили пригадати найяскравіші моменти з життя легендарного телеведучого і мандрівника.


  У свою першу подорож Юрій відправився вже через після свого народження, в 1938 році. Тоді його батьки вирішують перебратися з монгольського містечка Чойбалсан в Ленінград. Через два роки починається війна: батько йде на фронт, а Юрій з мамою перебираються в Кіровську область. Працюючи медсестрою, мама постійно перебувала в роз'їздах, залишаючи Юрія одного. Хлопчик не втрачав часу дарма, сидячи в чотирьох стінах, і здійснював вилазки в ліс і в сусідські городи, де відкривав для себе новий світ, ганяючись за зайцями, пробуючи на смак сирі пташині яйця і крадучи овочі.

  Пішовши по стопах батька, Юрій надходить у Військово-медичну академію, однак незабаром розуміє, що професія військового лікаря не для нього. Після того, як він відслужив два роки в горнізон, він домагається переведення в Інститут авіаційної і космічної медицини. В цей же час інститут починає підготовку до експедиції одного з лікарів в космос. У числі кандидатів на політ виявляється і Сенкевич, але дізнавшись, що інститут організовує ще одну експедицію, яка пройде в Антарктиді, свій голос він віддає на користь проживання протягом року на станції "Восток", куди він перебуває 15 січня 1967.

  У 1969 році Тур Хейєрдал організовує експедицію на папірусному човні "Ра" через Атлантику. У подорож невтомний шукач неодмінно хотів взяти російського лікаря. Жереб долі розпоряджається так, що їм стає Сенкевич. Плавали вони разом 53 дня, не допливши до наміченої мети - Барбадосу - близько 900 км, оскільки човен прийшла в непридатність.

  Через рік норвезький дослідник вирішує повторити спробу вже на човні "Ра-2". Подорож він має намір зробити з тими ж членами команди, один з яких - Юрій Сенкевич. На цей раз шукачам пригод вдалося досягти Барбадосу. А Тур тим самим підтвердив теорію про можливість стародавніх трансокеанських контактів.

  Восени 1977 року Тур бере курс з Іраку в Індійський океан. Для подорожі за участю болівійських індіанців і арабів було сконструйовано судно з очерету "Тигрис". Разом з дослідником Юрій борознить морські простори майже 4 місяці, після чого судно досягає берегів Африки.

  У 1979 році Юрій бере активну участь в медичному забезпеченні експедиції до Північного полюсу, а в 1980 році він бере участь в експедиції на Еверест.

  Після двох експедицій з Туром Юрію починають надходити пропозиції розповісти про свої мандри. А в 1973 році йому пропонують стати ведучим програми "Клуб мандрівників". Згодом передачу занесуть в книгу рекордів Гіннесса як найдовший телевізійний проект. Юрій Сенкевич вів її 33 роки, поки під час зйомок чергової програми у нього не стався серцевий напад і він не помер прямо на руках у бригади швидкої допомоги.