Головна » Істоти і полтергейсти » Зимовий і літній день снопа Велеса - змови, молитви і славлення

  Зимовий і літній день снопа Велеса - змови, молитви і славлення

  День снопа Велеса відзначається 12 липня. Таку назву цей слов'янське свято отримав за те, що з цього дня наші предки приступали до покосу і заготівлі сіна. Займалися цим видом робіт в той час, поки роса ще лежала на травах. Зберігся навіть вирок, з яким за старих часів косили сіно:

  Коси коса, поки роса - роса геть, і ми додому!

  12 липня, в літній день, присвячений Велесу, шанувався слов'янами останній сніп з поля. За переказами, в нього переходив дух поля, а значить, і дух цього божества. Кожна сім'я також брала по снопу з поля і встановлювала його в будинку, як оберіг від бід на цілий рік, до наступного косовиці.

  День Снопа Велеса

  В цей же день закінчували оранку і приступали до підготовки до посіву озимих культур. Наші предки намагалися зорати землю до річного Велесова свята, проборонувати - до дня Перуна, засіяти - до Спаса.

  Крім цього, 12 липня шанувався камінь Алатир, який і зараз згадується в кожному другому змові. Під цим сакральним каменем знаходиться вхід в нав, і тільки бог Велес зумів відвалити його від входу. Раніше душі померлих не могли потрапити в загробний світ. Встановлений на честь цього божества камінь на перехресті трьох доріг в літнє свято покривали бичачої шкурою. Її поливали джерельної або криничної водою. Вона стікала по шкурі в підставлені місцевими цілителями глечики. Таку воду використовували для лікування хворих.

  У день снопа Велеса проходили і вибори жертви богу Перуну. Грозному слов'янському богу було недостатньо їжі та пиття, а також принесених в жертву тварин. Він вимагав людської крові. Як правило, в жертву Перуну приносили полонених ворогів, а якщо таких не було, вибирали жертву з рабів.

  Зимовий День Велеса - 28 або 11 лютого

  День Велеса слов'яни святкували не тільки влітку, а й взимку. Зараз складно встановити точну дату цього свята. У наш час слов'янські громади все ще сперечаються з приводу правильності двох дат - 11 і 28 лютого. Свято починався ввечері, після заходу сонця.

  Святкування зимового дня Велеса

  Святкування починалося з прочитання жерцями славлення в знак подяки Велесу за те, що він подарував людям. Після славлення і молитов приносилися треби. По завершенню обрядової частини свята наставав час хороводів навколо великого багаття. На честь Велеса влаштовувалася і святкова трапеза, в якій брало участь все поселення, від малого до великого.

  День Велеса в лютому відрізнявся більшою видовищністю, ніж літнє свято на його честь. Влаштовувалися різні вогняні вистави, змагання мечників і лучників, кулачні бої на честь божества. За повір'ями, 28 або 11 лютого Велес відбиває роги Зимі, і вона втрачає свою силу.

  Відьми в це світле свято в усі часи намагалися нашкодити людям, маючи на це свої причини. На Велесов день вони робили заломи на полях, щоб зіпсувати урожай. Для того, щоб захиститися від підступів скривджених селянами відьом, по кутах поля встромляли стебла будяків.

  Змова на виконання бажання - Велес допоможе в будь-якій справі

  Слов'янський бог Велес може відкрити шляхи до виконання будь-якого бажання, якщо правильно попросити його про це. Зрозуміло, ніякого дива не буде. Вам все ще буде потрібно вживати заходів, які потрібні для досягнення обраної мети. Однак шляхи будуть відкриті, тобто, рух до мети буде легким і безперешкодним.

  Змова на виконання бажання до Велесу - привертає, тобто, використовувати його для видалення чого-небудь зі свого життя або покарання ворогів не можна. Можете попросити прибутку, здоров'я, допомоги у відкритті в своєї справи, вдалого шлюбу - чого завгодно, але тільки позитивного характеру. Проводиться обряд на зростаючому місяці, починати потрібно з понеділка. Час - світанок.

  Обряд проводиться протягом семи днів. Буде потрібно для нього висока свічка з натурального воску. Її колір може бути будь-яким, крім чорного. Потрібні також 7 голок і 7 невеликих ключів. Ключі підбирайте легкі - вони будуть висіти на голках, уткнутих в свічці. Можна брати сувенірні та навіть у вигляді елементів для біжутерії. Доведеться запастися також берестой і медом.

  Якщо домашнього вівтаря у вас немає, доведеться його зробити. Відведіть відповідний столик під цю справу і попередьте домашніх, щоб нічого не чіпали.

  Почніть з чіткого формулювання вашого бажання. Заздалегідь напишіть його на бересті так, немов бажане подія вже відбулася. наприклад: "Я отримав підвищення" або "Я виходжу заміж за гідну людину".

  Вимовте славлення Велесу, текст якого знайдете нижче, і запаліть требного вогонь, або принесіть малу требу. Требного вогонь або мала треба - це воскова свічка в честь божества. Запасіться сім'ю свічками на весь час обряду, вони повинні кожен раз догоряти до кінця.

  Повапните свічку медом і встановіть її на бересті з написаним бажанням. У рівних проміжках застроміть в свічку голки, на кожну з них повісьте по ключу. Тепер від требного вогню запаліть обмазану медом свічку і читайте змову:

  Як вогонь горить, як вода тече, як птахи летять, як звірі біжать

  Так то Велес дороги відкриває, замки відмикає, перепони прибирає.

  Сім днів свічка горить, сім ключів на ній висить -

  Ключі падають, замки відкривають, дорогі моєму бажанню відмикають

  Во славу Велесову, по моєму слову, слово моє міцно. істинно!

  Після змови скажіть вголос своє бажання. Свічка повинна горіти, поки не впаде верхня голка з ключем. Після цього її потрібно погасити пальцями. Впали голки і ключі не чіпайте, хай лежать на вівтарі все сім днів. Коли впаде останній ключ, спаліть бересту у домашнього вівтаря. Попіл від неї, голки, ключі і віск від ритуальної свічки зберігайте під порогом або біля вхідних дверей так, щоб нікому не потрапляли на очі.

  Молитви Велесу - по закінченню справи, перед сном і за померлих

  За старих часів по закінченню справи читалася молитва Велесу, щоб праця принесла тільки хороші результати:

  Ти вінець справі всьому і життям земним, Велесе, Боже наш! Нехай наповниться серце моє радістю від створеного, бо діяння мої з серцем чистим і помислами світлими. Нехай проявляться справи мої плодами милостивими і славою роду моєму! Благослови, Велесе, нехай буде так!

  Звернення до Велесу в молитві перед сном допоможе бачити пророчі сни, а також захистить від будь-якого зла, яке підстерігає сплячого:

  Ніч на землю ступає, Велес по зорям походжає! Боже наш, він Відами володіє і дорогу до Нави знає. Молю Отця Велеса, душу мою берегти уві сні, басуров відганяти і погані думки не пускати. Нехай бачу я сни добрі і пророчі, щоб в злагоді і спокої серце моє перебувало. Нехай сон мій буде солодким як у дитини здорового і бадьорого, бо уві сні здоров'я життєве суще. Нехай буде так! слава Велесу!

  Як відкривачеві дороги в нав, яка була завалена Алатир-каменем, цьому божеству моляться і за померлих. Слов'янська молитва Велесу за покійних родичів і друзів:

  Владика наш, Боже всезнаючий - Велес! Славу тобі співаю під час радості і печалі. Про Тобі пам'ятаю, тому що Ти подавець мудрості, багатства і оберіг душам нашим на шляху в Світ Інший. Отче над Богами темними-таемнимі, зверни погляд свій на душу Онука Дажбожого (ім'я). Нехай дух його набереться сили в Наві, Душа очиститься від скверни і підніметься в Яв. Тут же ми зустрінемо родича нашого піснями і славами. Тебе, Боже, Велес, шануючи. Скільки зірок сяяти в Дівєєв нічному, скільки Сонця світити у Сварзі Синьої, стільки і Онукам Даждьбоже славити і виконувати заповіти Твої, наш. слава Велесу!

  Колослави Велесу - слов'янські мантри

  Колослав - це короткий текст, який належить вимовляти до тих пір, поки серце не сповниться захопленням і вдячністю. Вони схожі з тибетськими мантрами, і діють на підсвідомість і світобудову приблизно так само.

  Слов'янські мантри, здебільшого, присвячені богам, в яких вірили наші давні предки. Так, колослави Велесу традиційно наспівувати під час святкових хороводів в його честь, а також тоді, коли потрібна була допомога цього божества.

  текст:

  Гой есе Велесе! Велесе есе гой, гой!

  Як і тибетські мантри, колослави Велесу можна наспівувати або читати про себе, подумки.

  Текст славлення Велесу

  Славлення Велесу читаються перед принесенням треби, зверненням за проханням до божества і після того, як отримали дар від нього:

  В ночі Велес йде по Сварзі, по молоку Небесному, йде до свого чертогу. А на Зорі повертається до воріт. Там ми Чекаємо його, щоб почати пісні і славити Велеса від віку й до віку. І славити його оселю, яка блищить багатьма Вогнями, І стає вся жертвенніцей чистою. Це Велес навчив Праотців наших Оратів землю, засівати Цілини і жати снопи колосисті на стружденних полях, і ставити сніп при вогнище в будинку, і почитати Його, як Отця Божого, Слава Велесу!

  Звід здорові Велеса - що це таке

  Звід здорові Велеса

  Звід здорові Велеса - це окрема частина комплексу слов'янської гімнастики, вчення про яку було відновлено лікарем і спортивним інструктором, фахівцем в східних єдиноборствах і нетрадиційної медицини В.Е. Мешалкин. Слов'янська здрава була розроблена спільно з лікарем-неврологом Є.Р. Баранцевіч.

  Вправи схожі з тими, які притаманні багатьом східним технікам, однак коріння у них саме слов'янські, якщо вірити авторам книг про слов'янської гімнастики. Кожен звід здорові присвячений слов'янським богам відповідно до того, що представляє кожен з них. Так, за словами автора, звід здорові Велеса має таке значення:

  Нинішня книга описує тренінги наших предків - слов'ян, що дозволяють "відкривати" стопи (Велесожари) і значно збільшити свій Силовий потенціал, що визначає міцність фізичного тіла, моральну стійкість і духовну цілеспрямованість.

  В цілому Велес був одним з найбільш шанованих слов'янами богів. Йому було присвячено два свята в році, які відзначаються в слов'янських громадах і зараз. З давніх часів збереглося чимало славлення, молитов, замовлянь і навіть колослав, присвячених Велесу.