Головна » речі » Загадки Єгипту Кинджал Тутанхамона має неземне походження

  Загадки Єгипту Кинджал Тутанхамона має неземне походження

  Древні артефакти часто ставлять в тупик археологів. Виникає безліч питань щодо створення Стоунхенджа, будівництва пірамід. Часом знахідка приховує більше питань, ніж відповідей. Одним з таких предметів є ніж, знайдений в гробниці одного з найвідоміших фараонів Єгипту - Тутанхамона. Довгий час таємної було його походження. Всебічний аналіз за допомогою сучасних методів дослідження дозволив вченим зробити висновок про позаземні витоки древнього артефакту.

  Історія знахідки

  Кинджал, а точніше кинджали (їх було два) виявила експедиція Говарда Картера, який займався розкопками єгипетської гробниці в 1925 році. Ці ножі лежали під шатами мумії Тутанхамона, похованого більше 3, 5 тисяч років тому. У ті такі давні часи технологій, за якими були створені вироби, просто не існувало. Подібна обробка металу з'явилася лише в середні віки. Тому науковий світ відкидав достовірність знахідки і приналежність ножів давньоєгипетському правителю.

  дослідження ножа

  Для ідентифікації предмета проводиться його аналіз. Глибоким, але щадним методом дослідження є рентгенівські промені, або науковою мовою "рентгенівська флуоресцентна спектроскопія". Проводилось вивчення предмета співтовариством італійських і єгипетських вчених. Результат вразив усіх: клинок створений з металу з великим вмістом нікелю. Це вказує на метеоритне походження заліза. Помилка виключена. Даний метод перевірки артефактів дозволяє досконально вивчити найдрібніші складові будь-археологічної знахідки навіть загадки єгипетського Сфінкса.

  Пошук метеорита

  На допомогу археологам прийшли астрономи і геологи. Заглибившись у вивчення позаземних "гостей", вони з'ясували, що регіон Червоного моря часто піддавався метеоритним дощів. Уламок небесного мандрівника був виявлений неподалік від Олександрії. Вивчення складу метеорита і клинка показали їх ідентичність.

  висновки вчених

  Складно спростовувати наукові дані. Дослідники зробили сенсаційну заяву. Стародавні єгиптяни знали про падаючих з неба предметах, вивчали їх і використовували для створення зброї. Якість виготовлення кинджала викликає захоплення сучасне наукове співтовариство. Ще задовго до появи західної цивілізації в Давньому Єгипті - а це 13 століття до нашої ери - населяє його народ володів високим рівнем майстерності в обробці металу. Це свідчить про приголомшливе рівень їхніх знань і умінь, що викликають справжнє захоплення, але існують і інші цікаві факти про стародавньому Єгипті.