Головна » простір » Загадки стародавнього льоду, що підтверджують теорію глобального потепління

  Загадки стародавнього льоду, що підтверджують теорію глобального потепління

  Теорія глобального потепління має безліч прихильників - навіть вченим-ретроградам складно знаходити аргументи перед обличчям безпристрасних статистичних даних. Проте ще зустрічаються люди, які вказують на малозначність цього фактора в масштабах людства: планета, мовляв, сама вміє регулювати температуру так, як це передбачено творцем. Недавня знахідка американських вчених може стати безумовним доказом того, що це зовсім не так. 

  • що знайшли

   Танення арктичних льодів оголило уламки корабельної аварії - вчені вже встигли датувати знайдене 19-м століттям. Цілих 33 корабля затонули у арктичного узбережжя Аляски в 1871 році. Відновлені дослідниками деталі включають кілька добре збережених корпусів, якоря, баластні судини і спеціальні горщики, які використовувалися для випалу китового жиру. Остання знахідка і дозволила вченим ідентифікувати кораблі як учасників китобійної флотилії.

  • хто знайшов

   Цілеспрямованими пошуками займалися археологи Національного управління океанічних і атмосферних досліджень - NOAA. Фахівці цієї команди довгий час намагалися знайти фінансування для свого проекту, оскільки ніхто просто не вірив в його результативність. До знахідки вважалося, що біля берегів Арктики не може бути ніяких затонулих кораблів.

  • На підставі ряду досліджень, ми припускаємо, що на дні приховані останки досить великий китобійної флотилії. Це, безумовно, дивовижна знахідка, що відкриває нову главу в історії мореплавства - Бред Барр, глава NOAA. 

  • Чому це важливо

   Корабельні аварії були виявлені в результаті танення арктичних льодів, що, в свою чергу, відбулося через зміну клімату. Так, принаймні, стверджують самі археологи. Відкриття, зроблене через майже півтора століття після трагедії, наочно демонструє наслідки глобального потепління в цьому регіоні. Вічна мерзлота втратила свій статус - тепер офіційно.

  • Історія самої трагедії

   2 вересня 1871 року понад 1200 китобоїв флотилії з 33 судів застрягли в Північному Льодовитому океані. Затиснуті паковими льодами кораблі були знищені в лічені тижні. На щастя, майже половина екіпажу врятувалася: на допомогу прийшли китобої зі всій тій країні. Помилка в суднових картах привела до невеликої плутанини - моряки вказали район, ближчий до освоєним водам, тому і не удостоїлися уваги вчених того часу.

  • Вплив на промисловість

   Для порятунку тих, що вижили, кораблям довелося викинути за борт весь дорогоцінний вантаж: кутовий жир і китовий вус, активно задіяний в американській індустрії, пішов на дно. Інцидент отримав позначку "кінець комерційного китобійного промислу" - це, правда, трохи прискорило промислову революцію країни.

  • подальші дослідження

   Археологи команди NOAA впевнені, що танення льодів допоможе їм зробити і інші відкриття такого роду. Непрямі знахідки вже підтверджують ентузіазм дослідників: уламки затонулих суден були знайдені на деяких з найвіддаленіших пляжів регіону.