Головна » здоров'я » Загадки для сучасної медицини

  Загадки для сучасної медицини

  За останню сотню років медицина здійснила стрибок на неймовірну висоту в своїх досягненнях. Однак і сьогодні наука продовжує стикатися з незрозумілими явищами. Як би далеко не пішла медицина, фахівцям належить ще багато чого зрозуміти.

  "Синдром третього курсу"

  Багато з нас, особливо надмірно недовірливі люди, читаючи про прояви того чи іншого захворювання, починають самі відчувати схожі симптоми. Вони впадають в паніку і відправляються на обстеження. Подібними "розладами" страждають студенти-медики, які проходять навчання на третьому курсі, так як в цей період вони вивчають симптоматику захворювань.

  Щоб добре засвоїти матеріал, молодим людям доводиться багато часу і уваги приділяти саме проявам хвороб. Фахівці стверджують, що в таких умовах студенти починають "приміряють" симптоми на себе. Звідси відчуття реальності захворювання. Цим страждають до 80% студентів-медиків. На щастя, після здачі іспитів все проходить. Сподіваємося, що знання все ж залишаються.

  "Синдром Кліппеля-Треноне-Вебера"

  Таке довге і дивна назва з'явилося в 1900 році. Воно пов'язане з порушеннями в діяльності кровоносних судин, кісток і м'яких тканин. В результаті патології у людини величина рук і ніг стає непропорційно великий по відношенню до тіла. У венах часто виникають тромби. Причини хвороби не виявлено досі, тому й не знайдено лікування.

  "Синдром сплячої красуні"

  Спати на протязі декількох місяців і навіть років, виявляється, цілком реально. Існує хвороба, яка в народі називається "Синдром сплячої красуні", а по-науковому - "синдром Клейне-Левіна". Пацієнти відчувають сонливість, сплять по 22 години на добу тижнями, періодично прокидаючись і пожвавлюючись.

  Так сталося зі Стівеном Маєром, який в 13-річному віці підчепив вірус дихальних шляхів. Бажання спати у нього було непереборно протягом майже 7 років. Лікарі провели множинну діагностику, однак, справжню причину хвороби знайти не вдалося. Все пройшло само собою до 20 років.

  "Синдром Лазаря"

  Згідно з біблійною легендою, Ісус воскресив Лазаря через 4 дні після його кончини. Факт неймовірний. Але в практиці деяких клінік спостерігалися випадки раптового воскресіння людини через деякий час після констатації смерті. Так в нью-йоркській лікарні лікарі зробили все можливе для реанімації 11-місячної дівчинки.

  Однак після множинних спроб зафіксували час смерті. Яким було здивування батьків і лікарів, коли через 15 хвилин вона почала дихати, а її серце забилося! Подібних випадків відомо близько 70. Проте їх може бути і значно більше ...

  клітинна пам'ять

  Чи існує пам'ять на клітинному рівні, наука поки не береться стверджувати. Але як пояснити фантомні болі, що виникають на місці ампутованих кінцівок, або зміна смаків у людей, які отримали донорські органи?

  Наприклад, Після трансплантації нового серця пацієнтка, прокинувшись від наркозу, попросила пива і курячі нагетси - страви, які ніколи не входили в її раціон. Як виявилося, жінці пересадили серце молодого хлопця, який розбився в ДТП. Він, за словами рідних, вважав за краще саме пиво з шматочками смаженої курки.

  Організм людини вражає вчених своїми можливостями і дивацтвами. І він ще сповнений таємниць, які вимагають пильної вивчення.

  Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями - зробіть репост!