Головна » Людина » жіночі щоденники

  жіночі щоденники

  Щоденник - це один з найцікавіших жанрів літературної творчості. Читаючи щоденники, мимоволі поринаєш в світ іншої людини, починаєш дивитися на те, що відбувається іншими очима, крізь призму сприйняття автора записів. Багато великих жінки довіряли свої думки і переживання паперовим сторінок. Вони дозволяють поглянути на переломні події історії під кутом їх особистісного ставлення.

  Російська поетеса, чия творчість народилося на стику століть, Зінаїда Гіппіус в щоденниках розповідає про події початку XX століття, революційному вихорі, закинув її сім'ю в вимушену еміграцію, про роки туги за Батьківщиною аж до початку Другої світової.

  Щоденники Вірджинії Вулф потрапили в руки читачів завдяки її чоловікові, що зібрав всі її записи воєдино і видав у вигляді книги. Писала замітки Вулф регулярно, не даючи собі послаблень. Для неї щоденник був скоріше способом самодисципліни. Більшість його сторінок присвячено літературі.

  Повне зібрання особистих заміток Ольги Берггольц до сьогоднішнього дня не знайшли свого видавця. Хоча вела вона щоденник все життя. Він становить інтерес як приватне історичне оповідання і окреме літературний твір.

  Щоденник, написаний німецькою єврейської дівчинкою Ганною Франк, оповідає про всі жахи, що випали на долю переслідуваній фашистами нації. Записи охоплюють період з червня 1942 по серпень 1944 року.

  Талановита художниця Фріда Кало вела особисті записи останні десять років свого життя. Їй довелося багато страждати, в тому числі і від переслідує її хвороби - поліомієліту. Але незважаючи на болі, це була мужня і сильна жінка, чиє серце наповнювала справжня пристрасть - пристрасть до життя і до мистецтва.

  З щоденників Олени Шварц - вітчизняної поетеси - опублікована поки тільки невелика частина. Її записи дозволяють простежити процес формування творчої особистості. Спочатку це відображення емоційних життєвих вражень, потім інтерес до літературних творів класиків, і нарешті - особиста творчість.

  Нотатки Катаріни Венцль цікаві неупередженим сприйняттям московської і взагалі російського життя з точки зору іноземця - німецького лінгвіста. У щоденнику описується життя в нашій країні в 90-е, бурхливі, роки.

  Поліна Жеребцова - мешканка Чечні - вела щоденник, коли проходила чеченська війна. Дівчинці було тоді 9 років, і військові дії сприймаються нею з дитячої безпосередність і наївністю. Читаючи їх, доходиш висновку про справжню нелюдяності військових конфліктів і прагненні не допустити їх більше.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!