Головна » Історія » Жіночі шлюбні оголошення російських дореволюційних газет кінця ХІХ - початку ХХ століть

  Жіночі шлюбні оголошення російських дореволюційних газет кінця ХІХ - початку ХХ століть


  1. "Молоденька самостійна вдовиця, гарненька. З аристократичної сім'ї, кличе на щасливий шлюбний союз. Відстанню не соромитися. Перевага військовим".

  2. "Зятя в будинок шукають пристойного, молодого й освіченого, хоча б без засобів".

  3. "Тільки що скінчилася гімназію дівчина бажає вийти заміж за холостого або бездітного вдівця зі станом. Віку не соромитися". "20-ти років, утворена панянка шукає чоловіка мільйонера, неодмінно літнього, щоб уникнути невірності".

  4. "Бідна, але чесна дівчина 23 років, красива і інтелігентна, шукає людину, яка б врятував її від злиднів і пороку, куди її штовхає важке життя. Буде вдячна своєму майбутньому чоловікові".

  5. "Заради Бога, врятуйте, хто може! І поки не пізно. Я грузинка, знатного походження, з Кавказу, красуня, мені 18 років, безумовно чесна, морально вихована, освічена, співаю і граю, добре знайома з великосвітської постановкою будинку. внаслідок сумних подій, що мали місце на рідному Кавказі в 1905 і 1906 р., справи і добробут мого будинку загинули в полум'ї і від розграбування і доля закинула мене в Ригу, де я поступила на службу, але все-таки становище моє поступово погіршується. Незважаючи на те, що працюю, не покладаючи рук, вкрай потребую. П ользуясь моїм безпорадним становищем, мене експлуатують і спокушають, як довго витримаю - не знаю. Врятуйте, хто може! Згодна вийти заміж за того, хто забезпечить мені чесне існування і захистить від образ. З метою уникнення надмірної листування бажана фотографічна картка, яку з вдячністю поверну . На оплату кореспонденції прошу поштову марку. Чекаю рятівника - чесного, благородного і безкорисливого, буду вірною дружиною ".

  6. "Красива, з Русалчин очима, вся зіткана з нервів і оригінальності, кличе на свято життя інтелігентної, дуже багатого пана, здатного на сильне яскраве почуття; мета - шлюб".