Головна » Захист і удача » Значення різних видів пентаграм і історія їх виникнення

  Значення різних видів пентаграм і історія їх виникнення

  Спочатку і аж до наших днів п'ятикутна зірка мала сенс оберега і захисту від злих сил, символу, покликаного не пустити в будинок зло, захистити мешканців від поганих помислів і чужий негативної енергії. Або ж, навпаки, не випустити зло назовні. Для оберігання житла в давнину пентаграму наносили на двері, пороги і несучі опори будинку для додання їм міцності і довговічності.

  Окультна філософія Агріппи

  Створювати пентаграму слід гранично акуратно - зліва направо, ні в якому разі не допускаючи уриваються або тремтячих ліній. Найменший зазор руйнував всю захисну силу символу і дозволяв знайшов лазівку злу з подвоєною силою обрушитися на яке допустило помилку. Так, це трапилося з сумнозвісним Фаустом в однойменній поемі знаменитого письменника-класика Гете.

  Крім цього, в своєму титанічній праці "Таємна філософія" або ж "Оккультная філософія", Агріппа Неттесгеймскій описав пентаграму як втілення особистості цілого і цілісної людини. На думку цього середньовічного вченого, чотири променя зірки символізували чотири стихії і відповідали людським кінцівкам - ногам і рукам. П'ята ж кінцівку, голова, збігалася з п'ятим променем, що є символом духу, керуючим усіма стихіями. Це трактування пізніше принесла Агриппе славу чорнокнижника і чаклуна.

  Сучасний двоїстий вигляд - променем (вершиною) вгору або променем (вершиною) вниз, пентаграма стала мати тільки ближче до двадцятого століття. Відомий свого часу містик і окультист Еліфас Леві, коий вкрай любив "окультні філософію" Агріппи, доклав багато зусиль, щоб пентаграма стала мати чіткий розподіл на знаряддя білої магії і на засіб чорної. Символ вершиною вгору - це чистота духу, пануючого над світом, а вершиною вниз - знак збоченій людської природи і свободи найтемніших пристрастей.

  Зрозуміло, для обивателя цей символ так і залишається символом сатанізму і рокерів. Але пентаграма, значення якої змінювалося протягом століть, є чимось більшим, ніж просто знаком церкви дьяволопоклонніков. У різних епохах, при різних правителях, релігіях і державах, її сенс був позитивним, негативним. Проте, маги і відьми, а також інші окультні практики, астрологи і езотерики завжди були тісно пов'язані з п'ятикутною зіркою, вписаною в коло.

  Що означає пентаграма зараз і що значила для наших предків

  Як уже сказано вище, в сучасності цей символ поширився повсюдно і має головним чином прив'язку до сатанізму, викликом демонів, окультних практик і всім іншим негативним речам, пов'язаним з магією. Історія пентаграми щільно переплітається з історією християнства - католицькі священики оголосили пентаграму диявольським символом, необхідним для призову демонів.

  Під час розгулу інквізиції її почали називати "ногою відьми" і даром диявола. З тих пір і до цього дня серед обивателів існує думка, що тільки служителі сил темряви носять одяг і прикраси з подібними знаками. Після шістдесятих років минулого століття, секс-революції, зародження культури рока, пентаграма - вже не настільки стигматизованих символ, але в масовій свідомості як і раніше є атрибутом неформалів і відщепенців.

  Репродукція першого мегаполісу Урук, яке існувало в 3-му тисячолітті до н. е. в Південному Дворіччя на території Іраку

  Перші зображення п'ятикутної зірки датуються три тисячі п'ятисотим роком до нашої ери. Таблички з видавленими на глині ​​символами були виявлені археологами в руїнах стародавнього міста Урук. Вважається, що пентаграма була символом Венери і означала її рух по небесній траєкторії. Крім цього, знак був пов'язаний з двома зірками - Фосфор і Еосфор, Ранкової і Вечірньої. Варто відзначити, що Люцифер, він же Денница, спочатку іменувався Ранкової Зіркою - ймовірно, за подібний зв'язок з Сатаною пентаграма і була оголошена церковниками диявольською печаткою. Те, що позначає пентаграма світлі сили, стало вже не зовсім важливо.

  У Стародавньому Єгипті цей символ пов'язували з псоглавим Анубісом, богом мертвих. Для єгипетських мерців пентаграма означає зірки, що ні світять в потойбічному царстві. Часом її зображували на статуях фараонів і на стелі гробниці.

  У Вавилонії п'ятикутна зірка була символом бога сонця Шамаша

  Найбільш широку популярність пентаграма отримала в Вавилоні як оберіг і талісман, захист від зла. Її креслили не тільки на житлових будинках, як ми вже говорили, але і на магазинах і складах, щоб захистити товар від шкідників і злодіїв. Крім цього, застосовували пентаграму як позначення царської влади, що простягалася по всіх сторонах світу. Тому пентаграма часто використовувалася в печатках. За кілька іншого пояснення раннешумерского пентаграми прив'язані до богині родючості і любові Іштар, а також шумерському загробному світу під назвою Дуата.

  Грецькі послідовники вченого Піфагора, так звані піфагорійці, вважали що світ складається з п'яти стихій - вогню, води, повітря, землі і ефіру як сполучного елемента. Ми вже говорили про Агриппе, середньовічному автора, який заклав основу сучасного розуміння окультизму і його символів. Так ось, за його словами, пентаграма упіфагорійців служила ідеальним відображенням їхньої доктрини, була відмітним знаком цього закритого суспільства, що виросло на базі школи Піфагора.

  Євреї ж асоціювали пентаграму зі священними текстами, так званим Пятикнижием. Воно було отримано пророком Мойсеєм в дар від бога. Олександр Македонський, який завоював половину світу, ішов за прикладом древніх царів. Він застосовував її в якості своєї друку. Не оминув і увагою даний окультний знак і знаменитий Орден тамплієрів. Імператор Риму Костянтин Великий, який зробив християнство державною релігією. І навіть один з лицарів Круглого столу з легенди про короля Артура використовував цей знак. Племінник Артура, сер Гавейн носив золоту пентаграму на своєму щиті, пофарбованому в червоний колір, як відображення головних чеснот лицаря на кінці кожної вершини. Цими чеснотами є благородство, ввічливість, цнотливість, відвага і їх вінець - благочестя.

  Емблема п'яти ран розіп'ятого Христа

  Пентаграма в християнстві до придбання значення відьомський атрибута була символом Страждань Христових, оскільки Ісуса розіп'яли з терновим вінцем на голові, а також з цвяхами в руках і ногах. Іронічно, але окремі відступники від церковних догм і послідовники грецьких навчань вважали її символом всемогутнього інтелекту. Крім цього, в ранньохристиянських навчаннях то, що означає пентаграма були і згадані раніше муки Христа, і єднання з Богом як досконалою істотою.

  За деякими припущеннями, арабські маги застосовували пентаграму підлогу назвою "друк Соломона". Під таким видом європейські окультні практики середньовічної Європи і дізналися про її існування з арабських грімуаров, привезених мандрівниками зі Сходу. Слід зазначити, що під печаткою Соломона розуміється одночасно і пентаграма і схожий символ - гексаграмма, найчастіше пов'язують з китайською традицією магії.

  Сучасні риси п'ятикутна зірка набуває в епоху Відродження за допомогою праць різних дослідників-містиків. Так, наприклад, празький алхімік і астролог Тихо Браге в своїй книзі "Calendarium Naturale Magicum Perpetuum" створив зображення п'ятикутної зірки, на вершинах якої зобразив букви Божественного імені з іншого популярного містичного вчення - Каббали. Таким чином, з'єднавши дві окультні традиції, він поповнив види пентаграм так званим "Пентаграмматоном".

  Calendarium Naturale Magicum Perpetuum

  Згаданий в першому підзаголовку Еліфас Леві доклав руку не тільки до поділу символів на білі і чорні. З його подачі перевернута пентаграма стала знаком Стани і Бафомета, що є в образі чорного козла. Він використовував в зображенні Бафомета і звичайну зірку вершиною вгору, успішно суперечачи самому собі.

  В кінці дев'ятнадцятого століття автор "Ключа до Чорної магії" Станіслав де Гуайта опублікував зображення пентаграми, по колу якої на івриті написав ім'я біблійного чудовиська "Левіафан", помістивши між променями "Samael Lilith". Пізніше, засновник сучасного сатанізму, заповзятливий американець Ла Вей зробив це зображення (без останньої написи про Самаель і Ліліт) своєю торговою маркою, всі права якої захищені законом про авторське право.

  Вважається, що пентаграма є якийсь символ спокутування, втілений в чомусь тілесному, якомусь живому і мислячому істоту. Ця ідея лежить в корені всіх авраамічних, тобто християнських релігій - викупна жертва служить своєю смертю справі продовження життя наступних поколінь. Досить згадати заміну людських жертвоприношень великим і дрібним рогатою худобою, які символізували людей, які віддають своє життя божеству.

  Пентаграма - символ магії і його види

  Найбільш відомими видами пентаграм можуть бути "Великий Ключ Соломона" і "Малий Ключ Соломона". Фігура Соломона, безсумнівно, є вкрай важливою для релігійної, міфологічної і магічної історії. Створення цих символів, саме, що самим Соломоном ставиться скептиками під сумнів, однак, вони носять його ім'я. Вважається, що від Давида, його батька, Соломон на початку свого царювання отримав особливий знак - зірку про шести кінцях, яка складена була з двох трикутників правильної форми, накладених один на одного.

  Великий ключ Соломона

  Цей дар Соломон помістив в свій перстень і друку, що дарувало йому владу над духами. Вважається, що саме на основі шестикутної соломонової зірки середньовічні європейські маги креслили свої п'ятикутні пентаграми, трохи їх видозмінивши. Можливо, це спонукало великого інквізитора Томаса де Торквемаду прозвати цей світлий символ "пентаграммой диявола" або "ведьминой ногою".

  Прізвисько позитивно зарядженої білої пентаграми, п'ятикутної зірки з вершиною догори - "Нога друїда". Ця пентаграма - символ білої магії і застосовується в ритуалах для обмеження будь-яких сил у впливі на зовнішній світ. Більшість пентаграм, які продаються як біжутерія у всіляких крамницях, є символами білої магії і захисту. Однак, купуючи будь-який оберіг і талісман, слід бути вкрай обережним. Магічні пентаграми недарма діляться на світлі і темні. А позначення пентаграми як символу з безліччю трактувань може сильно відрізнятися від того, за який ви його спочатку прийняли. Перш ніж купувати оберіг, слід дізнатися що означає пентаграма, що придивилася вам.

  У наш час види пентаграм представлені трьома гілками магії. Тобто, ці знаки бувають захисними, особистими і з нанесеними на них символами дев'яти планет. Особисті щільно пов'язані з окультної наукою нумерологією. Вони складаються індивідуально, з урахуванням багатьох факторів. В першу чергу - дати народження людини, дати іменин і імені ангела-хранителя, знака гороскопу, планети і стихії, під егідою яких був народжений дитина.

  Це, мабуть, найбільш сильна з пентаграм, оскільки вона встановлює тісний енергетичний зв'язок між аурою людини, ангелом-хранителем і небесним покровителем. Пентаграми з символами планет спрямовані в першу чергу на виконання будь-якого бажання, втілення його в життя. Вони складаються суто індивідуально, з урахуванням всіх характеристик, які рідко збігаються навіть у самих схожих людей. Такі ось знаки стають знаряддями білої магії.

  Найбільш древніми з усіх можуть бути пентаграми захисту, що сягають своїм корінням в саме створення символів-оберегів. Їх виготовляли ще наші далекі пращури з кістки, заліза та інших матеріалів. Захисна пентаграма - помічник в конкретній ситуації, під час далекої подорожі або удачі в бізнесі, або одужання після важкої хвороби. Білі маги стверджують, що для пробудження захисних властивостей оберега необхідні спеціальні ритуали.

  Символ зла і руйнування - п'ятикутна перевернута зірка, навпаки, не потребує додаткових спонукань, змовах і заряжении енергією. Негативні події і негативні емоції заряджають її силою, якщо власник не має спеціальних знань для використання або анулювання подібної енергії. У будь-якому випадку, використання чорної магії так чи інакше, призводить до поганих наслідків, які потім стає вкрай складно виправити.

  Будучи символом з тисячолітньою історією, створеним ще на зорі цивілізації в давньому Межиріччі, пентаграма донині залишається вкрай популярним оберегом, талісманом, торговим брендом, використовуваним з завидною частотою. Накопичені за століття смислові пласти розплутати практично неможливо. Через неясних періодів історії людства, століть гоніння і, часом, діаметрально протилежних трактувань позицій чільних фігур в окультизм, все перемішалося. Однак, свій початковий - захисний сенс пентаграма пронесла крізь тисячоліття і залишається оберегом величезної сили і донині.