Головна » тварини » Значення деяких Тотем тварин

  Значення деяких Тотем тварин


  ворон

  Будучи "говорить птахом", символізує пророцтво. У решті випадків застосовуються амбівалентний: означає одночасно сонячне добро і морок зла, мудрість і руйнування війни. Ворони і вовки - часті супутники первісних богів мертвих. В алхімії ворон, зображений поруч з черепом або надгробком, символізує чорноту і умертвіння, nigredo - першу стадію «Малої Роботи», смерть світу, принцип «земля до землі» ( «... прах і в прах повернешся»).

  У американських індіанців, які жили в лісах східного узбережжя, ворон означає хитруна. В цілому, чорний ворон - найрозумніша птах недоброго ознаки, але ворон з білим пером - хороший знак. У Китаї ворон - одна з тварин «дванадцяти земних гілок» і символізує могутність. На Сонці живе триногий ворон, що символізує три фази його руху: схід, зеніт, захід.

  вовк

  Символізує доблесть, відданість, взаємовиручку. Це істинно командний гравець, якщо зграя навколо нього вже згуртувалася. Але також він може бути невиправним одинаком, і при цьому його самотність буде надавати йому сили, а не пригнічувати його. У алхіміків вовк разом з собакою символізує двоїсту природу Меркурія, філософську ртуть і ноус. Вовк - попередник нових ідей, який шукає шлях. Той, хто повертається в клан, щоб навчати і дарувати допомогу. Якби Ви пожили в клані Волков, Ви зрозуміли б сенс сили зграї і сили індивідуальності. Ці якості роблять Вовка дуже схожим на людську расу. Ми люди також маємо здатність, бути частиною суспільства і, проте, все ще втілюємо наші індивідуальні мрії і ідеї. Почуття Вовка дуже гострі, і місяць - союзник сили. Місяць - символ психічної енергії, яка містить секрети знання і мудрості. Місячні фази можуть бути індикаторами бажання Вовка з'єднатися з новими ідеями, які є тільки в підсвідомості. Допомога Вовка дає нам повноваження викладача і кличе йти далі і допомагати дітям Землі в розумінні Великий Таємниці Життя.

  Тигр

  Це творець і руйнівник одночасно. Йому також властиве королівську гідність, жорстокість, сила, влада, мужність і лють, яка потрібна йому як захиснику. У ацтеків тигр символізував західне призахідне Сонце, приховані темні сили і сили землі. Він часто властивий азартним гравцям. У китайців Бог багатства їздить верхи на тигра, котрий охороняє скрині з монетами. Богиня вітру також їздить верхи на тигра. Він страж могил і відлякує злих духів. У греків тигри можуть служити заміною леопарда, що тягне колісницю Діоніса (Вакха). У шаманизме тигр уособлює надлюдські сили; це посланець лісових богів, і верхи на ньому можуть їхати боги, безсмертні або виганяють злих духів. Тигр вважається одним з найсильніших тотемів, і не кожна людина здатна витримати його натиск. Якщо тигр вибрав вас, або ви вибрали тотем тигра, будьте готові стати королем в своєму власному замку. Відтепер Ви Правитель свого життя.

  Ягуар

  Посланець духів лісу. В традиції шаманізму вигляд ягуара - один з найпоширеніших тотемів шамана, він символізує його дух. Тільки сильний і могутній шаман міг володіти тотемом ягуара. Його якості - могутність, мудрість, стрімкість. Цей тотем вважається одним з наймогутніших, так як йому підвладна майже вся магія. «Мовою майя поняття« ягуар »,« перевертень »,« маг »і« чаклун »виражалися одним словом -« балам », а сам культ ягуара був тісно пов'язаний з темним ацтекських богом Тецкатліпока. Оскільки ягуар був символом цього божества, ацтеки описували його так само, як і Тецкатліпока: «Він живе в лісах, скелях, водах; благородний, знатний. Він цар, правитель тварин. Він обережний, мудрий, гордий. Він не харчується падаллю. Він той, хто ненавидить і зневажає, якого нудить від усього брудного ... І вночі він не дрімає; він виглядає те, за чим полює, що їсть. Його зір ясно. Він бачить добре, дуже добре бачить; він бачить далеко. Навіть якщо дуже темно, дуже туманно, він бачить ». (З книги Миколи Непомнящего «ХХ століття: Відкриття за відкриттям»)

  змія

  Надзвичайно складний і універсальний символ. Змія і дракон часто взаємозамінні, а в країнах Далекого Сходу між ними не робиться відмінності. Символічне значення змії полівалентно. Вона може бути і чоловічої статі, і жіночого, а також самовідтворюватися. Як істота вбиває, вона означає смерть і знищення; як істота, періодично міняє шкіру, - життя і воскресіння. Згорнулася кільцями королівська кобра або інша сильна змія, тождествляется з кругообігом явищ. Це і сонячне початок, і місячне, життя і смерть, світло і темрява, добро і зло, мудрість і сліпа пристрасть, зцілення і отрута, хранитель і руйнівник, відродження духовне і фізичне. Вона символізує також початкову інстинктивну природу, приплив життєвої сили, неконтрольованої і недиференційованої, потенційну енергію, надихає дух. Це посередник між Небом і Землею, між землею і підземним світом. Змія асоціюється з небом, землею, водою і, особливо, з Космічним Деревом. Змія - це знання, сила, підступність, витонченість, хитрість, тьма, зло і псування, а також Спокусник. Змії або дракони - це варти порога, храмів, скарбів, езотеричних знань і всіх місячних божеств. Вони виробляють бурі, контролюють сили вод, оточують води собою, то заступаючи їм шлях, то, навпаки, приносячи воду людині. До них звертаються при всіляких заклинаннях мертвих, які перетинають води смерті. Як істота, здатне рухатися без допомоги ніг або крил, змія символізує всепроникаючий дух, як істота, проникаюче углиб щілин і ущелин, - внутрішню природу людини і совість.

  Орел

  Сонячний символ всіх богів, полуденне сонце, духовне начало, піднесення, натхнення, звільнення від уз, перемога, гордість, споглядання, апофеоз, царське походження, влада, сила, висота, стихія повітря. Вважалося, що орел здатний долетіти до Сонця і, не кліпаючи, дивитися на нього і з'єднатися з ним. У зв'язку з цим орел уособлював духовне начало в людині, яке може здійнятися до Небес. Двоголові орли є атрибутами богів-близнят, можуть означати всезнання і подвійну владу. Суперництво між орлом і биком, або орлом і левом, в якому завжди перемагає орел, уособлює тріумф духу та інтелекту над плотської природою. Конфлікт між орлом і змієм, або орел зі змією в пазурах відображає перемогу духу. У цій сутичці орел уособлює сили добра, а змії - сили зла.

  сова

  Амбівалентний символ. Птах мудрості, але також мороку та смерті. В традиції Американських індіанців: мудрість, пророцтво. Китай: зло, злочин, смерть, жах, невдячні діти. На похоронних урнах символізує смерть. Але при всій її "темної" спрямованості, все без винятку народи з повагою ставилися до цього птаха. Адже основна її сила в умінні бачити приховане, бачити заховане у темряві, і передавати мудрість предків нащадкам. Сова це уособлення земної і небесної мудрості, спрямованої на землю, для допомоги людям.

  павук

  Велика Мати в жахливій іпостасі ткалі долі іноді зображується у вигляді павука. Всі місячні богині - прядильниці і ткалі долі, і Космічний Павук, Великий Павук, або Великий прядильника, є Творцем, який пряде нитку життя зі своєї власної субстанції, прикріплює до себе за допомогою пуповини всіх людей і вплітає їх у мережу візерунків світу.
  Павук в центрі павутини символізує центр світу, Сонце в оточенні променів, що відходять від нього у всіх напрямках; Місяць, що уособлює цикли життя і смерті, прядущим павутину часу.

  ведмідь

  Символізує воскресіння (поява навесні зі своєї зимової барлогу з ведмежам), нове життя, а значить, ініціацію і ритуали, пов'язані з переходом. У героїчних міфах ведмідь - солярний символ. У міфах про потопи він перетворюється в місячного, асоціюючись з богинями Місяця Діаною і Артемідою. Є емблемою Королівства Персії і Росії. В традиції американських індіанців означає надприродну силу, витривалість, фортеця, смерч.

  Мавпа

  Уособлює безсоромність, настирливість, злочинність, нижчі інстинкти. В буддизмі мавпа є однією з Трьох бездушним тварі, жадібною, постійно щось хапає. У китайській традиції вона символізує безобразність і крутійство, має здатність до трансформації, апотропаічна. Є дев'ятим тваринам Дванадцяти Земних Гілок.

  кінь

  Асоціювалася як з похоронними обрядами, так і з народженням: душі людей в'їжджають в цей світ і залишають його верхом на конях. Символіка коня багата і складна. Кінь може уособлювати рух і подорож. Не виключено, що вона стала вашим тотемом, щоб допомогти вам зрушити з місця і попрямувати до заповітної мети. Кінь може символізувати бажання, в першу чергу сексуальний потяг. Жеребець часто служив символом сексуальності, а приборкання жеребця - символом приборкання сексуальності і небезпечних пристрастей. Якщо кінь став вашим тотемом, то, можливо, для вас настав час досліджувати такі аспекти свого життя, як тяга до подорожей і жага свободи. Увійшовши в наше життя, кінь забирає нас в нову подорож. Вона навчає нас рухатися в нових напрямках. З її допомогою ми усвідомлюємо і відкриваємо власну свободу і силу.